تورو در مقابل Getaround – ایگر

تورو در مقابل Getaround

 


دنیای کرایه اتومبیل در حال تغییر است و برنامه های اشتراک اتومبیل منجر به هزینه می شوند. در گذشته ، اجاره اتومبیل خود به غریبه ها یا اجاره ماشین از غریبه ای که پشت پیشخوان نیست و دارای برچسب نام است ، اجاره ای نداشت. اما دیگر نه. دو بازیکن به بازار اجاره اتومبیل پیوسته اند ، اما برخلاف شرکت های اجاره سنتی که صاحب اتومبیل هستند ، خدمات اشتراکی با همسالان Turo و Getaround این شرکت را ندارند. افرادی مانند من و شما وسایل نقلیه این شرکتهای فناوری را به کاربران خود اجاره می دهیم.

تورو به طور بحث برانگیز خود را به عنوان رهبر همسالان در آمریکای شمالی تثبیت کرده است ، اما Getaround یکی از بزرگترین رقبای خود است. هر دو شرکت معتبری هستند که خدمات مشابهی را ارائه می دهند که کاربرد آنها آسان است ، و هر یک تلاش می کنند تا بر بازار حاکم شوند. پس کدام را باید انتخاب کنید؟ در زیر ، ما این دو برنامه تقسیم اتومبیل را برای صاحبان اجاره و اجاره اجاره تجزیه و تحلیل می کنیم و درباره مثبت و منفی هر یک بحث می کنیم.

تورو از سال ۲۰۱۰ شروع شده و قبلاً RelayRides نامیده می شد. این شرکت در سال ۲۰۱۲ در سراسر کشور راه اندازی شد و در سال ۲۰۱۵ به تورو بازگشت. در مرکز مستقر در سان فرانسیسکو ، تورو همچنین در برخی استان های کانادا ، انگلستان و آلمان فعالیت می کند. این سرویس در سایر کشورها نیز ارائه می شود ، اما صاحبان اجاره باید آن چیزی باشند که این شرکت به عنوان میزبان بازرگانی می نامد.

Getaround در سال ۲۰۰۹ در سانفرانسیسکو تأسیس شد و در آنجا مقر آن نیز قرار دارد. این شرکت خدمات تقسیم اتومبیل خود را در سال ۲۰۱۱ آغاز کرد و در سال ۲۰۱۹ Drivy - یک استارت آپ مشترک اتومبیل اروپا - را در تلاش برای افزایش حضور بین المللی خود جذب کرد.

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - تورو در مقابل Getaround

 -  ایگر

دارندگان

هنگام کرایه اتومبیل در تورو یا گیتاروند ، شباهت های زیادی خواهید یافت. به عنوان مثال ، هر دو شرکت قبل از اجاره ، اجاره دهنده ها را کاملاً غربالگری می کنند ، صاحبان می توانند انتخاب کنند که اجاره را از کجا برداشت می کنیم و هرکدام راهی را برای اجاره دهنده ها برای باز کردن قفل وسیله نقلیه با برنامه ارائه می دهند. امکان نصب قفل اجاره با برنامه با نصب حرفه ای سخت افزار در خودرو امکان پذیر است. هر شرکت نسخه و قیمت سخت افزار خود را ارائه می دهد (اطلاعات بیشتر در زیر) این یک ویژگی خوب است زیرا صاحبان مجبور نیستند برای واگذاری کلیدها ، اجاره دهنده را ملاقات کنند. در زیر ، نحوه تفاوت هر سرویس برای صاحبان اجاره را بیان می کنیم.

Vالزامات ehicle

در وب سایت تورو لیستی از الزامات خودروهای اجاره ای بالقوه که باید یک خودروی تورو باشند باید تأمین شود. به عنوان مثال ، وسیله نقلیه باید سن ۱۲ سال یا جوانتر داشته باشد (مگر اینکه یک وسیله نقلیه کلاسیک یا ویژه باشد) ، باید زیر ۱۳۰،۰۰۰ مایل داشته باشد و عنوان آن نیز تمیز باشد. تورو همچنین اجازه نمی دهد RVs ، موتور سیکلت و وسایل نقلیه بزرگی که بیش از هشت مسافر را در آن جای می دهد. همه جزئیات در وب سایت تورو موجود است.

الزامات Getaround کمی سخت تر است زیرا وسایل نقلیه باید حداقل یک مدل ۲۰۱۰ باشند و کمتر از ۱۲۵،۰۰۰ مایل باشند. یک عنوان تمیز نیز لازم است. این شرکت همچنین اعلام کرده است که اجاره اجاره نیاز به یک وسیله نقلیه مسافر خصوصی با حداقل چهار چرخ و هشت صندلی یا کمتر دارد. برای جزئیات بیشتر به وب سایت Getaround مراجعه کنید.

هزینه

لیست در Turo رایگان است ، و نصب سخت افزاری اختیاری Turo Go هزینه ۱۹۰ دلار است اما در حال حاضر به هزینه اشتراک نیاز ندارد. با این حال ، اگر صاحبان خودرو را در لیست معرفی کنند ، تورو هزینه هایی مانند ۲۵ دلار را برای ارسال ادعای خسارت یا ۲۰۰ دلار هزینه می کند.

پس از ۹۰ روز اول ، Getaround هزینه نصب ۲۰ دلار و هزینه یک بار ۹۹ دلار برای نصب سخت افزار مورد نیاز را شارژ می کند. Getaround مانند تورو ، می تواند هزینه های مالکین را برای مواردی مانند لغو سفر اجاره ای و ارائه مطالبات پرداخت کند.

درصد به دست آورده است

با استفاده از تورو ، بسته به برنامه حفاظت از وسیله نقلیه انتخاب شده (پایه ، استاندارد یا حق بیمه) ، صاحبان ۸۵٪ ، ۷۰٪ یا ۶۵٪ هزینه اجاره را نگه می دارند. برنامه اولیه کمترین پوشش را فراهم می کند ، و صاحبان ۸۵ درصد را حفظ می کنند ، در حالی که برنامه Premium محافظت کامل را ارائه می دهد ، اما صاحبان ۶۵ درصد را حفظ می کنند (جزئیات کامل در بخش بیمه زیر است). صاحبان اجاره دورافتاده ۶۰٪ از هزینه اجاره را با نرخ مساوی جیب می کنند.

دسترسی

تورو در هر نقطه در ایالات متحده ، از جمله آلاسکا و هاوایی موجود است. Getaround به بیش از ۱۰۰ شهر آمریکای شمالی محدود است. اکثر شهرهایی که این سرویس در آن فعالیت می کند در کالیفرنیا ، نیوجرسی و ماساچوست است.

نصب سخت افزار

نصب سخت افزار Turo Go کاملاً اختیاری است و فقط در لس آنجلس ، منطقه خلیج سان فرانسیسکو ، سان دیگو و ایالات متحده آمریکا موجود است. اکثر وسایل نقلیه ساخته شده پس از سال ۲۰۱۲ واجد شرایط Turo Go هستند و سخت افزار باید توسط یک متخصص نصب شود. برخی از وسایل نقلیه همچنین برای Turo Go Digital واجد شرایط هستند. این ویژگی از نرم افزار متصل شده ماشین موجود برای باز کردن قفل خودرو استفاده می کند ، بنابراین نیازی به نصب سخت افزار لازم نیست - اگرچه در حال حاضر Turo Go Digital فقط در لس آنجلس و سن دیگو موجود است.

به منظور لیست اتومبیل در Getaround ، باید سخت افزار Getaround Connect نصب شود. مانند تورو ، دارندگان نمی توانند خودشان این کار را انجام دهند ، و وسیله نقلیه باید در جایی برای نصب برده شود. Getaround Connect در همه جا کار می کند Getaround در دسترس است و مورد استفاده در کلیه اجاره هاست.

بیمه

تورو از طریق Liberty Mutual حداکثر یک میلیون دلار مسئولیت دارد و سه برنامه حفاظت از آسیب را به صاحبان آن ارائه می دهد. برنامه اولیه حفاظت از آسیب ۲۰٪ از ۳،۷۵۰ دلار اول هزینه خسارت و ۱۰۰٪ هزینه های بعدی را در بر می گیرد. ساییدگی و پارگی بیرونی پوشانده نشده است. برنامه استاندارد ۱۰۰٪ از خسارت های ایجاد شده را می پردازد اما ساییدگی و پارگی بیرونی پوشانده نشده است. طرح پریمیوم دارای هر دو مورد است: ۱۰۰٪ در پرداخت خسارت و ساییدگی و پارگی بیرونی پوشانده شده است.

Getaround یک میلیون دلار بدهی از طریق Broadspire ارائه می دهد. برنامه حفاظت از شركت ۱۰۰٪ خسارتهایی را كه هنگام اجاره وسیله نقلیه ایجاد شده است پوشش می دهد اما سایش بیرونی یا پارگی یا آسیب جزئی را پوشش نمی دهد.

تعیین نرخ کرایه و محدودیت مسافت پیموده شده

تورو به صاحبان اجازه می دهد محدودیت های مسافت و مسافت پیموده شده خود را تعیین کنند. تورو همچنین می تواند برای مالکانانی که نمی خواهند خود را تعیین کنند ، نرخی را پیشنهاد دهند. Getaround بطور خودکار نرخ اجاره را برای مالکان با استفاده از الگوریتمی که شرکت توسعه داده است تعیین می کند ، اما صاحبان آن می توانند آن را تنظیم کنند. Getaround اجازه نمی دهد تا صاحبان محدودیت های میلگرد را انتخاب کنند ، زیرا اجاره دهنده محدودیت مشخصی دارد (برای اطلاعات بیشتر به "محدودیت فاصله" در زیر مراجعه کنید).

مالکان چقدر می توانند بسازند

در حال حاضر وب سایت تورو ادعا می کند که دارندگان به طور متوسط ​​۷۰۶ دلار در هر ماه. ادعای Getaround در وب سایت آنها مبهم تر است ، با بیان اینکه صاحبان می توانند در یک سال "هزاران" درآمد کسب کنند.

چه کسی می تواند وسایل نقلیه تورو و گیتاروند را اجاره کند

هر کسی که تأیید کند می تواند به جز درایورهای مبتدی از جمله رانندگان Uber و Lyft از طریق تورو اجاره کند. اجاره گرانی که می خواهند از وسیله نقلیه تورو برای ترساندن استفاده کنند ، باید از قبل از مجوز حقوقی تورو بخواهند. مانند تورو ، هر کسی که واجد شرایط باشد می تواند از طریق Getaround اجاره کند ، اما برخلاف تورو ، برخی از دارندگان Getaround در برخی از شهرها می توانند در صورت انتخاب به لطف همکاری با Uber ، به رانندگان Uber اجاره دهند.

بررسی اجاره

تورو بررسی های دو طرفه ای دارد ، به این معنی که صاحبان و اجاره دهنده می توانند پس از اتمام اجاره ، یکدیگر را بررسی کنند. در حال حاضر ، کاربران Getaround نمی توانند نظر را برای اجاره یا صاحبان امتیاز بگذارند.

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - تورو در مقابل Getaround

 -  ایگر

اجاره دهنده ها

اجاره ماشین از هر شرکت از طریق برنامه یا وب سایت آنها آسان است و نیازی به اشتراکی ندارد. شما فقط می توانید تاریخ های مورد نیاز را قرار دهید ، فیلترهای مورد نظر خود را اضافه کنید و لیستی از وسایل نقلیه در این منطقه ظاهر می شود (در صورت وجود). روند پرداخت نیز صریح است و به کارت اعتباری احتیاج دارد. هر دو شرکت انواع مختلفی از اتومبیل ها را برای انتخاب انتخاب می کنند. با این حال ، تورو اتومبیل های کلاسیک را ارائه می دهد ، در حالی که Getaround اینگونه نیست.

صلاحیت اجاره

هیچ کس نمی تواند از Turo یا Getaround اجاره کند. الزامات و یک غربالگری پس زمینه وجود دارد. به عنوان مثال ، حداقل سن برای تورو ۱۸ سال و برای Getaround 19 است. با توجه به سن ، مهم است بدانید که هر دو شرکت برای رانندگان زیر ۲۵ سال هزینه ای را پرداخت می کنند. همچنین ، اجاره دهنده ها برای بررسی پیش زمینه می توانند اطلاعات گواهینامه راننده و شماره تأمین اجتماعی خود را ارائه دهند. این کار به گونه ای انجام می شود که هر شرکتی می تواند به صاحبان اجاره اجاره ایمن و مسئول بپردازد.

قیمت

هنگام مقایسه نرخ ها در منطقه لس آنجلس در همان روزها و تقریباً با وسایل نقلیه یکسان (هر دو ۲۰۱۵ کیا سولز) ، به نظر می رسد تورو کمی ارزان تر است. به عنوان مثال ، اجاره دو روزه با کمترین برنامه حفاظت از آسیب در تورو ۹۱٫۵۲ دلار و در Getaround 128.39 دلار بود. اجاره پنج روزه با کمترین برنامه حفاظت ، ۲۲۱٫۷۶ دلار در تورو و ۲۶۱٫۱۶ دلار در گیتاروند بود. کمترین برنامه حفاظت از آسیب در Getaround رایگان است ، اما از آنجا که نرخ اجاره روزانه در تورو پایین تر بود ، در این دو مثال گزینه مقرون به صرفه تر بود.

با داشتن برنامه محافظت برتر در همان اجاره دو روزه ، قیمت پرش به ۱۳۸٫۰۲ دلار برای تورو و ۱۶۴٫۲۵ دلار برای Getaround است. اما اوضاع در سفر پنج روزه با برنامه محافظت برتر تغییر می کند ، زیرا برنامه برتر تورو بسیار گرانتر است. در تورو هزینه سفر به ۳۳۸٫۰۱ دلار می رود و اکنون Getaround با ۳۲۷٫۹۰ دلار کمتر از تورو است. هر دو شرکت برنامه های محافظت در برابر آسیب های بسیار مشابه را به اجاره دهنده ارائه می دهند.

سیستم Turo هنگام جستجوی اتومبیل اجاره ای مناسب ، مزایایی نسبت به Getaround دارد. در تورو ، اجاره گران قادر به مرتب سازی بر اساس قیمت هستند و سیستم بررسی های صاحبان را نشان می دهد. در مورد Getaround اینگونه نیست. همچنین ، تورو نرخ اجاره روزانه قبل از پرداخت را نشان می دهد. Getaround نرخ اجاره را به یک قیمت کاهش می دهد و شما را به انجام ریاضی تبدیل می کند.

محافظت از آسیب

Turo و Getaround سه سطح برنامه حفاظت از آسیب را برای اجاره دهنده ها دارند که بسیار مشابه هستند. کمترین (و ارزانترین) برنامه برای هر دو شرکت باعث می شود اجاره نامه تا ۳۰۰۰ دلار خسارت بپردازد. برنامه سطح میانه برای تورو مبلغ اجاره نامه را برای ۵۰۰ دلار خواهد داشت. ۲۵۰ دلار است. اجاره دهنده مسئولیت هر گونه خسارت با برنامه محافظت برتر (و گرانترین) تورو و گیتاروند را نمی پذیرید.

مدت زمان اجاره

با تورو ، شما نمی توانید یک ساعت اجاره کنید ، اما می توانید با Getaround. اینجاست که در صورت عدم اجاره اتومبیل کمتر از یک روز ، گیتاروند از این مزیت بزرگ برخوردار است.

تعداد اتومبیل

وقتی در منطقه لس آنجلس جستجو کردیم ، هر دو برنامه بیش از ۲۰۰ وسیله نقلیه برای اجاره من پیدا کردند. یک مورد مشابه در واشنگتن ، دی سی. - هر دو هنگام بررسی ، حدود ۱۵۰ دستگاه اجاره را پیدا کردند. اما در میامی ، Getaround فقط حدود ۳۰ اتومبیل در مقابل ۲۰۰ دستگاه تورو پیدا کرد. در دالاس ، تورو حدود ۶۰ اتومبیل اجاره ای داشت ، در حالی که Getaround هیچ اتومبیلی ندارد زیرا آنها در آنجا یا در هیچ کجای تگزاس کار نمی کنند.

محدودیت مسافت

محدودیت مسافت در تورو متفاوت است زیرا صاحبان می توانند آن را تنظیم کنند ، از جمله مایل نامحدود. کمترین چیزی که من دیده ام ۱۵۰ مایل در روز است ، اما ۲۰۰ مایل در روز شایع ترین به نظر می رسد. اما اگر اجاره گران تورو مایل نامحدودی بر روی یک اتومبیل با حد مجاز داشته باشند ، می توانند مبلغ اضافی بپردازند. Getaround با حداکثر سرعت ۲۰ مایل در ساعت ، حداکثر ۲۰۰ مایل در روز را تعیین می کند. اجاره گران می توانند مایل اضافی اما با هزینه اضافه کنند.

دسترسی

در دسترس بودن اجاره دهنده ها با بخش مالکان فوق متفاوت نیست. تورو در سطح کشور است در حالی که Getaround در حال حاضر محدود به بیش از ۱۰۰ شهر ایالات متحده است.

استفاده از Rideshare

معمول نیست که رانندگان متخاصم اجاره یک ماشین تورو را اجاره دهند ، زیرا شما باید از اداره حقوقی آن مجوز بگیرید. علاوه بر این ، برنامه های اشتراک گذاری اتومبیل دیگری نیز وجود دارد که سعی در ترساندن رانندگان دارند. استفاده از یک وسیله نقلیه Getaround به لطف مشارکت بین دو شرکت برای رانندگان Uber امکان پذیر است ، اما این محدود به سان فرانسیسکو ، لس آنجلس ، سن دیگو ، فیلادلفیا ، واشنگتن D.C ، بوستون ، دنور ، آتلانتا و پورتلند است.

بررسی صاحبان

همانطور که در قسمت فوق صاحبان ذکر شد ، شما نمی توانید در مورد وسایل نقلیه ای که از طریق Getaround اجاره می دهید ، بازنگری کنید. تورو به صاحبان و اجاره دهنده اجازه می دهد تا یکدیگر را بررسی کنند.

توصیه های ویراستاران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *