Raspberry Pi هشتمین سالگرد تولد خود را با کاهش جدی قیمت جشن می گیرد – ایگر

Raspberry Pi هشتمین سالگرد تولد خود را با کاهش جدی قیمت جشن می گیرد

 


Raspberry Pi به زودی هشتمین سالگرد تولد خود را (به طور رسمی در تاریخ ۲۹ فوریه) جشن می گیرد و با دو برابر کردن حافظه در مدل پایه خود و در عین حال نگه داشتن قیمت آن ، آن را به سبک انجام می دهد.

با تشکر از کاهش قیمت حافظه ، برای این جشن می توانید ۲ گیگابایت تمشک پی ۴ را با ۳۵ دلار به دست آورید. این یک افت ۱۰ دلاری است که باعث می شود این هزینه ارتقاء همان نسخه ۳۵ $ ۱ گیگابایتی پایه باشد.

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Raspberry Pi هشتمین سالگرد تولد خود را با کاهش جدی قیمت جشن می گیرد

 -  ایگر

این شرکت گفت: "کاهش قیمت رم در سال گذشته ، به ما این امکان را داده است که قیمت نسخه ۲ گیگابایت تمشک پی ۴ را به ۳۵ دلار کاهش دهیم." "بلافاصله مؤثر ، شما قادر خواهید بود برای رایانه رومیزی بدون سازش با همان قیمت Raspberry Pi 1 در سال ۲۰۱۲ خریداری کنید."

علاوه بر افت قیمت ، Raspberry Pi از زمان عرضه مدل اصلی هشت سال پیش ، پیشرفت و پیشرفت های بسیاری نیز داشته است. در مقایسه با نسخه اصلی Raspberry Pi ، Raspberry Pi 4 40 برابر عملکرد پردازنده و هشت برابر حافظه را ارائه می دهد. آخرین مدل همچنین می تواند به جای یکی به دو نمایشگر متصل شود و آن را متنوع تر جلوه دهد.

این شرکت توضیح داد: "هنگامی که ما ابتدا در سال ۲۰۱۱ در مورد Raspberry Pi 1 Model B صحبت کردیم ، کاملاً واضح بودیم که در چه مواردی می خواهیم بسازیم: یک کامپیوتر رومیزی لینوکس با قابلیت های رابط با ۳۵ دلار". "در آن زمان واضح به نظر می رسید که نقطه پایین قیمت ما با سازش همراه باشد." اکنون ، با وجود مؤلفه های قدرتمندتر ، Raspberry Pi قدرتمندتر شده است و بسیاری از این سازش ها را برطرف می کند و در عین حال همچنان همان قیمت مناسب مدل اصلی را حفظ می کند.

این همه نیست ، اگر به ارزش واقعی پول و تورم توجه می کنید ، Raspberry Pi ادعا کرد که ماشین ۳۵ دلاری از سال ۲۰۱۲ امروز ۴۰ دلار خواهد بود. بنابراین با این افت قیمت ، شما با وجود یکسان بودن قیمت ، به دنبال صرفه جویی ۵ دلار هستید.

در حالی که اعلام شد که کاهش قیمت همزمان با هشتمین سالگرد این رایانه انعطاف پذیر - و مقرون به صرفه است ، این شرکت مجددا تأیید کرد که کاهش قیمت دائمی خواهد بود. هنوز مشخص نیست که آیا Raspberry Pi نسخه ۱ GB کامپیوتر Raspberry Pi 4 را با گذشت زمان از لیست خود خارج خواهد کرد ، زیرا تصور این مسئله دشوار است که چرا سازندگان از زمانی که مدل RAM 2 گیگابایتی ارتقا یافته اکنون با همان قیمت ۳۵ دلار شروع می شود ، تصمیم به انتخاب آن می گیرند.

کسانی که نیاز به حافظه بیشتری دارند نیز می توانند از مدل ۴ گیگابایتی که ۵۵ دلار قیمت دارد انتخاب کنند. از زمان اولین فعالیت خود ، Raspberry Pi ادعا كرد كه بیش از ۳۰ میلیون از این رایانه های جمع و جور را به سازندگان ، سرگرمی ها ، مهندسان و مربیان فروخته است.

توصیه های ویراستاران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *