نحوه فعال کردن حالت تاریک در ویندوز ۱۰ – ایگر

نحوه فعال کردن حالت تاریک در ویندوز ۱۰

 


حالت تاریک در بسیاری از برنامه ها و سیستم عامل ها مانند MacOS و Android یا iOS از ویژگی هایی است. ویندوز شما را سیاه می کند ، متن و نمادها را به رنگ های روشن تر تغییر می دهد و همه چیز سایه تر می شود. اگر ترجیح می دهید با رنگ های تیره تر کار کنید ، یا اینکه در محیط های تاریک کار می کنید ، جایی که صفحه نمایش روشن می تواند خشن روی چشم باشد ، ظاهر زیبایی دارد.

در صورت داشتن وسیله ای با صفحه نمایش OLED ، این ویژگی همچنین موجب صرفه جویی در مصرف باتری نیز می شود. در این راهنما ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه در چند مرحله ساده حالت تاریک را در ویندوز ۱۰ فعال کنید.

روشن کردن حالت تاریک ویندوز ۱۰

نحوه فعال کردن حالت تاریک در ویندوز 10
Arif Bacchus / Trends Digital

در به روزرسانی ویندوز ۱۰ اکتبر ۲۰۱۸ ، مایکروسافت تم تاریک را گسترش داد تا شامل کلیه قسمت های File Explorer نیز شود. این بدان معناست که وقتی حالت تاریک زیر را فعال می کنید ، برای جفت خود تاریک تر می شوید. در اینجا نحوه فعال کردن آن در جدیدترین نسخه ویندوز ۱۰ آورده شده است.

مرحله ۱: به تنظیمات Windows 10 بروید. می توانید آن را در نوار جستجوی ویندوز تایپ کنید یا روی نماد چرخ دنده در منوی Start کلیک کنید.

گام ۲: سر به شخصی، که نمادی از یک قلم مو را روی یک مانیتور رایانه نشان می دهد.

مرحله ۳: وقتی که پنجره باز می شود ، کلیک کنید رنگها در نوار کناری سمت چپ

مرحله ۴: به وسط صفحه بروید و بخشی را که می گوید جستجو کنید حالت پیش فرض ویندوز خود را انتخاب کنید. سپس می خواهید روی گزینه ای که می گوید کلیک کنید رنگ خود را انتخاب کنید. می خواهید روی جعبه کلیک کنید و گزینه ای را که می گوید انتخاب کنید تاریک.

مرحله ۵: این مرحله اختیاری است ، اما می توانید رنگ لهجه ای را نیز انتخاب کنید. در بالای پنجره "رنگ" به پالت رنگ بروید. با فعال کردن حالت تاریک ، رنگ لهجه از اهمیت بیشتری برخوردار است تا به شما در یافتن مرزهای ویندوز کمک کند و مکانهایی را که همه چیز در یک نگاه قرار دارد ، پیدا کنید.

ویندوز 10 رنگ

ما به شما توصیه می کنیم که از رنگ های بسیار تیره مانند سبزی های تیره و خاکستری ها دور شوید ، زیرا لکه بینی آنها دشوارتر است. رنگهای سبک تر و قابل توجه تر معمولاً شرط بهتری هستند. قرمزها به خصوص چسبناک هستند ، در حالی که بلوزها بیشترین دید را نشان می دهند. این گفت ، واقعاً تصمیم شماست. تغییرات فوری است ، بنابراین در صورت لزوم کلیک کنید تا رنگی را پیدا کنید که کار کند.

به خاطر داشته باشید که بسیاری از برنامه ها همچنین به شما امکان می دهند تنظیمات رنگ آن برنامه را تغییر دهید. بنابراین اگر دسته کوچک موسیقی جاز لهجه ای را پیدا کردید ، اما می بینید که با برنامه های شما کار نمی کند ، راهی برای رفع آن وجود دارد. به تنظیمات بومی برنامه بروید و به دنبال گزینه هایی برای تغییر حالت یا حالت رنگ باشید.

نکته Bonus: Microsoft Office را به حالت تاریک تغییر دهید

نحوه فعال کردن حالت تاریک در Windows 10 Office Digital Trends
Arif Bacchus / Trends Digital

اگر کارهای زیادی را در Office انجام می دهید و آرزو می کنید که آن را نیز تاریک کنید ، خبرهای خوبی داریم: این می تواند!

ابتدا به برگه "File" بروید و "گزینه ها" را انتخاب کنید. در نوار کناری مطمئن شوید که در بخش "عمومی" هستید. در پایین این بخش ، عنوانی را مشاهده خواهید کرد که می گوید: "نسخه خود را از Microsoft Office شخصی کنید."

در این بخش یکی از آخرین انتخاب ها باید Office Theme باشد. این را انتخاب کنید و آن را به "سیاه" تغییر دهید. همه شما تنظیم شده اید!

توصیه های ویراستاران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *