یک نقص مهم امنیتی بلوتوث Android وجود دارد. در اینجا نحوه تعمیر آن آمده است – ایگر

یک نقص مهم امنیتی بلوتوث Android وجود دارد. در اینجا نحوه تعمیر آن آمده است

 


gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - یک نقص مهم امنیتی بلوتوث Android وجود دارد. در اینجا نحوه تعمیر آن آمده است

 -  ایگر

به نظر می رسد وقت آن رسیده است که بررسی کنید آیا یک نسخه امنیتی Android را در دسترس دارید یا خیر. یک نقص امنیتی جدید در Android کشف شده است - و این بار ، از بلوتوث برای دسترسی به تلفن شما استفاده می کند.

این نقص به نام BlueFrag از بلوتوث در اندروید ۸ و ۹ بهره می برد و در اصل به هکرها امکان می دهد کد را در دستگاه شما اجرا کنند. نتیجه؟ هکرها می توانند به اطلاعات ذخیره شده در تلفن شما کاملاً دسترسی داشته باشند و بدون اطلاع شما بدافزار را نصب کنند.

البته ، این به نظر می رسد کمی ترسناک تر از آنچه در واقع است. از آنجا که از بلوتوث استفاده می کند ، مهاجمان احتمالی باید در محدوده بلوتوث تلفن شما باشند ، که در حدود ۳۳ فوت است. هکرها همچنین باید آدرس بلوتوث MAC دستگاه شما را بدانند - هرچند که این آدرس نسبتا آسان است.

با این وجود ، این نقص چیزی نیست که بخواهید در برابر آن آسیب پذیر باشید - و خوشبختانه ، راه هایی برای محافظت از آن وجود دارد. پچ امنیتی فوریه ۲۰۲۰ با رفع نقص همراه است و دستگاههای دارای اندروید ۱۰ نیز از قبل ایمن هستند.

و تصور نکنید که در صورت اجرای نسخه Android قدیمی تر از Android 8 ، امنیت دارید. محققانی که این اشکال را کشف کردند گفتند که آنها آن را در دستگاههای دارای Android 8 یا بالاتر آزمایش کرده اند - بنابراین کاملاً ممکن است که این نقص را انجام دهد. در نسخه های قدیمی تر نیز یافت می شود. این نقص در Android 10 وجود دارد ، اما به لطف تغییر در نحوه اجرای Android با بلوتوث ، قابل استفاده نیست. هنوز هم ، ارزش این را دارد که به روزرسانی های امنیتی را در دسترس قرار دهید.

البته همه نمی توانند به دلیل قدیمی بودن تلفن آنها ، پچ امنیتی فوریه ۲۰۲۰ یا جدیدترین نسخه اندرویدی را نصب کنند - و اگر این شما هستید ، و از این هک نگران هستید ، پس ممکن است بخواهید محدودیت خود را محدود کنید. استفاده از بلوتوث به عنوان مثال می توانید Bluetooth را هر زمان که واقعاً از آن استفاده نمی کنید ، خاموش کنید یا به جای آن به هدفون های سیمی و سایر دستگاه ها تغییر دهید.

در حالی که همیشه ایده خوبی برای محافظت از هرچه بیشتر خود در برابر بهره برداری ها از این قبیل است ، در حال حاضر مشخص نیست که تعداد هکرها در واقع برای استفاده از این نقص تلاش می کنند - و ما شرط می بندیم که این تعداد بسیار کم باشد.

توصیه های ویراستاران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *