Google Pay: آنچه در آن است و نحوه استفاده از آن – ایگر

Google Pay: آنچه در آن است و نحوه استفاده از آن

 


به نظر می رسد به زودی فرا می رسد که تلفن هوشمند یا ساعت هوشمند شما جایگزین کیف پول شما شود. شما به جای تلاش برای یافتن کارت اعتباری یا بدهی خود برای پرداخت اقلام در همان روز ، فقط به دستگاه خود و یک ترمینال خرده فروشی نیاز دارید تا هزینه هر کالایی را که نیاز دارید بپردازید. اگر بصورت آنلاین یا فروشگاه هایی با استفاده از تلفن اندرویدی خریداری می کنید ، Google Pay برای شما وجود دارد.

همانند Apple Pay در آیفون ، Google Pay مبتنی بر Android به شما امکان می دهد با پیوند دادن کارت اعتباری یا سایر منابع پرداخت دیگر به حساب Google خود ، محصولات و خدمات را خریداری کنید. برنامه Google Pay در تلفن های جدید اندرویدی با قابلیت NFC از قبل نصب شده است ، یک سیستم مطمئن برای ارسال پول به دوستان یا خانواده ، خرید اقلام فروشگاه ها ، خرید و ذخیره رویدادها ، بلیط هواپیما یا حمل و نقل و ردیابی پاداش و کارت های وفاداری. بعلاوه ، می توانید از طریق رایانه شخصی ، رایانه لوحی یا تلفن همراه Android 4.4 (KitKat) و بعد از آن ، یا iOS 7 و یا بعد از آن ، وجوه شخصی را از طریق Google Pay بطور کامل ارسال یا دریافت کنید.

Google Pay که از سلسله تجسسهای پلتفرم تجاری قبلی مانند Android Pay و Google Wallet به یک سرویس پرداخت دیجیتال آنلاین آنلاین تبدیل شده است ، اکنون به شما امکان می دهد برای کالاهای موجود در وب سایت ها یا برنامه های تجاری مختلف بپردازید ، و توسط میلیون ها فروشگاه خرده فروشی در ایالات متحده و سراسر جهان. برای استفاده از Google Pay در رایانه ، باید وارد سیستم شوید pay.google.com. Google Pay همچنین به عنوان یک برنامه قابل بارگیری برای iOS و Android در دسترس است ، اگرچه برای iOS ، Google استفاده خود را فقط در ایالات متحده محدود می کند. بسیاری از بانک ها و همچنین پی پال نیز با Google Pay ادغام می شوند.

بیشتر ویژگی های Google Pay به طور کامل در دستگاه های تلفن همراه دارای قابلیت NFC کار می کنند و در تلفن های Android مدل اواخر ، Google Pay با برنامه های پیش فرض تلفن هوشمند همراه است. Google Pay for iPhone در درجه اول برای ارسال و دریافت وجوه بین افراد یا دوستان و خانواده و درون برنامه ها یا وب سایت ها استفاده می شود. ویژگی پرداخت بدون تماس در فروشگاه برای آیفون ها در دسترس نیست.

ارسال و دریافت پول از طریق دستگاه تلفن همراه

در iOS یا Android ، می توانید از Google Pay درون Gmail برای ارسال پول به هر آدرس ایمیل - حتی یک غیر Google- به صورت رایگان در ایالات متحده و ایالات متحده استفاده کنید. همچنین می توانید با استفاده از Gmail ، پول درخواست و یا قبول کنید. خواه پرداخت بپذیرید یا قبول می کنید ، اطلاعات شما رمزگذاری شده و به راحتی می توانید دسترسی به حساب Google خود را در هر دستگاه لغو کنید.

با Gmail پول ارسال کنید

 • Gmail را بر روی تلفن همراه خود راه اندازی کنید.
 • در پایین سمت راست صفحه ، روی ضربه بزنید ساختن آیکون.
 • در بالا سمت راست ، روی ضربه بزنید ضمیمه کنید آیکون.
 • انتخاب کنید ارسال پول در پایین صفحه است.
 • مبلغ مورد نظر برای ارسال را وارد کنید و روش پرداخت را انتخاب کنید.
 • ضربه زدن پیوست پول.
 • اگر می خواهید یک یادداشت اضافه کنید.
 • ضربه زدن انجام شده.
 • ضربه زدن ارسال.

یک ایمیل با پول دریافت کنید

اگر می خواهید از طریق Gmail پول جمع کنید ، ابتدا باید یک کارت بدهی را به حساب Google خود اضافه کنید تا بودجه واریزی شده را دریافت کنید. هر وقت شخصی از طریق Gmail پولی برای شما ارسال کند ، به طور خودکار به آن کارت اضافه می شود. برای مطالبه وجوهی که برای اولین بار برای شما ارسال شده است ، موارد زیر را انجام دهید.

 • Gmail را بر روی تلفن همراه خود راه اندازی کنید.
 • پیام را با بودجه پیوست باز کنید.
 • ضربه زدن انتقال به بانک و کارت بدهی و جزئیات را اضافه کنید.
 • ضربه زدن مطالبه پول.

درخواست پول از طریق ایمیل

 • Gmail را بر روی تلفن همراه خود راه اندازی کنید.
 • در پایین سمت چپ ، روی ضربه بزنید ساختن آیکون.
 • در بالا سمت راست ، روی ضربه بزنید ضمیمه کنید آیکون.
 • ضربه زدن درخواست پول کنید در پایین صفحه است.
 • مقدار را وارد کنید.
 • ضربه زدن ضمیمه کنید درخواست.
 • اگر می خواهید یک یادداشت اضافه کنید.
 • ضربه زدن انجام شده.
 • ضربه زدن ارسال.

فروشگاه های خرده فروشی

فروشگاه های Google Pay

Google Pay از فناوری پرداخت بدون تماس NFC استفاده می کند تا به شما امکان دهد در میلیون ها فروشگاه فیزیکی در ایالات متحده و ۳۸ کشور در سراسر جهان اقلام خریداری کنید. هر جا که نماد Google Pay را مشاهده کردید ، کافی است تلفن خود را قفل کنید و آن را مستقیماً بالای ترمینال معلق بگیرید - حتی لازم نیست برنامه Google Pay را باز کنید. سپس صبر کنید تا علامت چک را ببینید که نشان می دهد پرداخت شما ثبت شده است یا خیر. با استفاده از Google Pay ، بازرگانان به شماره کارت اعتباری واقعی شما دسترسی ندارند - سیستم با رمزگذاری کار می کند ، این امکان را فراهم می کند تا پردازش معاملات را از طریق شماره حساب های تصادفی فردی انجام دهید ، نه اینکه از شماره حساب اعتبار واقعی یا کارت بدهی استفاده کنید.

معاملات Google Pay ایمن است و ویژگی Find My دستگاه به شما امکان می دهد دستگاههایی را که دزدیده شده یا گم شده اید پیدا کرده ، قفل یا پاک کنید تا هیچ شخص غیرمجاز نتواند از کارت شما استفاده کند. خریدهای داخل برنامه همچنین ویژگیهای ایمنی را در خود جای داده اند. اگر حساب Google Pay خود را با حساب PayPal خود پیوند دهید ، بدون نیاز به ورود مجدد به سیستم ، به طور خودکار در Gmail ، فروشگاه Google Play ، YouTube یا هرجای دیگری که Google خدمات پولی را ارائه می دهد ، فعال می شود.

موسسات مالی

بانک های پشتیبانی از Gpay

بانک های اصلی در ایالات متحده اکنون Google Pay را پشتیبانی می کنند ، از جمله Chase ، Wells Fargo ، Citibank و Bank of America. بسیاری از بانکها و اتحادیه های اعتباری کوچکتر نیز از Google Pay پشتیبانی می کنند. از صفحه پشتیبانی Google Pay بازدید کنید تا ببینید آیا بانک شما در لیست قرار گرفته است. علاوه بر استفاده از تلفن خود برای انجام خرید ، بانکهای بزرگ ایالات متحده مانند Chase و Bank of America دستگاههای خودپرداز بدون کارت ارائه می دهند. برای آن دسته از مشتریان ، استفاده از تلفن Android NFC شما برای برداشتن آسان است. Google Pay همچنین با برخی از برنامه های بانکی تلفن همراه ادغام می شود ، بنابراین مشتریان می توانند از طریق آن برنامه ها کارتهایی را به Google Pay اضافه کنند. بیشتر بانک هایی که از Apple Pay پشتیبانی می کنند ، Google Pay را نیز پس می دهند زیرا هر دو از فناوری NFC مشابه استفاده می کنند. MasterCard ، Visa ، American Express و Discover همچنین از Google Pay پشتیبانی می کنند.

خریدهای داخل برنامه و تلفن همراه

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Google Pay: آنچه در آن است و نحوه استفاده از آن

 - ایگر

اگرچه احتمالاً از Google Pay در درجه اول در فروشگاه ها استفاده خواهید کرد ، اما برای خریدهای داخل برنامه نیز مفید است. وقتی در برنامه ای که از این سرویس پشتیبانی می کند ، خریداری می کنید ، فوری برای Google Pay مشاهده می کنید. از جمله برنامه هایی که از خریدهای Google Pay در برنامه پشتیبانی می کند عبارتند از: Lyft ، OpenTable ، هتل امشب ، Instacart ، Etsy ، Airbnb ، Postmates ، Fandango و دیگران. اگر یک مورد را از طریق یک مرورگر وب - Google Chrome ، Safari ، Firefox یا Microsoft Edge خریداری کنید - از طریق تلفن خود ، سایت های پشتیبانی شده با Google Pay می توانند روند پرداخت را آسان کنند.

پس از پیدا کردن کالای مورد نظر برای خرید ، تنها کاری که باید انجام دهید کلیک کردن است وارسی. سپس می توانید گزینه را انتخاب کنید با Google Pay خریداری کنید دکمه ای که برگه پرداخت را باز می کند. این کارت های موجود و آدرس های حمل و نقل مرتبط با حساب Google خود را به شما نشان می دهد - اگر به بیش از یک حساب کاربری وارد شوید ، می توانید از کدام یک استفاده کنید و آن را به صورت خودکار اطلاعات صورتحساب کارت اعتباری و آدرس حمل و نقل خود را پر می کند. Google Pay آخرین کارت انتخاب شده و آدرس حمل و نقل را به خاطر می آورد ، اما می توانید در هر زمان تغییراتی ایجاد کنید.

Google Pay در ساعتهای هوشمند

Google Pay همچنین به سیستم عامل پوشیدن ، که قبلاً Android Wear خوانده می شد ، درحال گسترش است. در گذشته فقط کاربران در ایالات متحده و ایالات متحده می توانستند از Google Pay در ساعتهای هوشمند خود استفاده کنند ، اما اکنون این عملکرد به استرالیا ، کانادا ، فرانسه ، آلمان ، سوئیس ، ایتالیا ، لهستان ، روسیه و اسپانیا رسیده است. استرالیایی ها می توانند از دستگاه های NFC Wear OS با Opal استفاده کنند تا بلیط های تک نفره را در برخی خطوط قطار و کشتی پرداخت کنند. اگر کارت را به ساعت خود اضافه می کنید ، دیگر نیازی به پرداخت تلفن خود ندارید. برای شروع کار با Google Pay در ساعت هوشمند خود ، موارد زیر را انجام دهید.

 • در ساعت خود ، برنامه Google Pay را راه اندازی کنید.
 • ضربه زدن شروع کنید.
 • قفل صفحه را تنظیم کنید.
 • در تلفن خود ، دستورالعمل ها را اضافه کنید تا فقط یک کارت اعتباری یا بدهی به ساعت خود اضافه کنید.
 • کارت شما سپس در ساعت شما ظاهر می شود.

برای پرداخت فروشگاه ، برنامه Google Pay را در ساعت خود باز کنید و ساعت را از روی ترمینال معلق بگیرید تا زمانی که صدا را نشنوید یا لرزش در مچ دست خود احساس کنید. اگر از شما خواسته شد ، انتخاب کنید اعتبار صرف نظر از نوع کارت شما برای خرید کارت بدهی ، ممکن است از شما خواسته شود پین تنظیم شده را با بانک خود وارد کنید. Google Pay قبلاً در ساعتهای پشتیبانی نصب شده است اما PayPal در Google Pay در ساعتها پشتیبانی نمی شود. همچنین نمی توانید در ساعت خود تخفیف ، وفاداری یا کارت پاداش به Google Pay اضافه کنید.

پی پال و Google Pay

Google Pay به شما امکان می دهد تا حساب PayPal خود را در دستگاههای Android که دارای Android نسخه ۴٫۴ یا بالاتر هستند ، پیوند دهید. برای شروع پرداخت با PayPal از تلفن Android خود ، روی دکمه در پایین سمت راست ضربه بزنید و را انتخاب کنید روش پرداخت را اضافه کنید. پی پال همچنین ممکن است از شما بخواهد وجهی را به حساب نقدی پی پال خود بارگیری کنید. می توانید از حساب PayPal خود با Google Pay استفاده کنید و در فروشگاه هایی که پرداخت های بدون تماس را قبول می کنند ، برای خرید درون برنامه ها یا استفاده از مرورگر وب موبایل Chrome برای پرداخت ، خرید انجام دهید. بعد از اینکه حساب PayPal خود را به Google Pay اضافه کردید ، وقتی در تلفن خود از طریق Chrome خرید می کنید ، نباید وارد PayPal شوید. کافی است هنگام پرداخت ، روی دکمه PayPal ضربه بزنید و با اثر انگشت ، الگوی یا شماره PIN خود تأیید کنید. شما نمی توانید مستقیماً PayPal را از طریق برنامه iOS به Google Pay در iPhone خود اضافه کنید ، اگرچه می توانید آن را بصورت آنلاین از طریق حساب Google خود در وب اضافه کنید و متعاقباً به عنوان روش پرداخت در برنامه iOS ظاهر می شود.

پاداش و وفاداری

Google Pay می تواند کارتهای خرده فروشی مختلفی را ایجاد کند که به طور معمول کیف پول شما را پر می کنند ، مانند کارتهای هدیه و وفاداری. Google مشارکتهای خود را گسترش داده است تا شامل بسیاری از فروشگاه های خرده فروشی شود. اگر عضوی هستید ، تنها کاری که باید انجام دهید اینست که کارت Balance پاداش خود را به برنامه Google Pay اضافه کنید. وقتی در ثبت نام هستید ، تلفن Android خود را در ترمینال NFC نگه دارید تا اطلاعات پاداش خود را اعمال کنید - وقتی آماده پرداخت هزینه هستید ، تلفن هوشمند را نگه دارید یا از صندوقدار بخواهید بارکد را اسکن کند یا شناسه عضو خود را وارد کند. برای تکمیل خرید ، باید کارت اعتباری یا بدهی خود را از قبل به Google Pay اضافه کنید.

 • برنامه Google Pay را راه اندازی کنید.
 • در پایین صفحه ، روی ضربه بزنید می گذرد.
 • بر روی هم ضربه بزنید برنامه وفاداری یا کارت هدیه.
 • نام تجاری یا برنامه را پیدا کنید و به آن ضربه بزنید.
 • از دستورالعمل های روی صفحه پیروی کنید.
 • کارت وفاداری شما در Google Pay نشان داده می شود.

Google Pay در مقابل Apple Pay در مقابل Samsung Pay

برجسته ترین بازیکنان رقابتی در عرصه پرداخت موبایل امروز علاوه بر Google Pay ، Apple Pay و Samsung Pay هستند. Google Pay با هر دو سرویس رقابت دارد ، اما در اجرای و اتکا به فناوری NFC با Apple Pay مشابه است. سامسونگ پرداخت از NFC و سیستم متفاوتی برای کار با پایانه های کارت اعتباری قدیمی استفاده می کند. این فناوری قدیمی تر MST (انتقال ایمن مغناطیسی) ، که سامسونگ توسعه داده است ، امکان سازگاری گسترده ای را در هر فروشگاهی که از کارت های اعتباری سازگار با نوار پشتیبانی می کند ، فراهم می کند. در حالی که فناوری سامسونگ Pay دارای دسترسی بیشتری نسبت به Google Pay و Apple Pay دارد ، اما بیشتر محدود به تلفن های سامسونگ و ساعت های هوشمند است.

توصیه های ویراستاران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *