Apple Maps و Google Maps: کدام یک برای شما مناسب است؟ – ایگر

Apple Maps و Google Maps: کدام یک برای شما مناسب است؟

 


Google Maps ، متولد ۲۰۰۵ ، از زمان طلوع تلفن هوشمند ، سرویس برتر نقشه برداری موبایل برای دستگاههای iOS و Android بوده است. سپس ، در سال ۲۰۱۲ ، اپل تصمیم گرفت با Apple Maps ، نقشه گیر مخصوص آیفون و آیپد خود به مهمانی بپیوندد. سالها بود که اپل مپ با مسائل فنی مبارزه می کرد - مسیرهای اشتباه ، عدم پشتیبانی حمل و نقل عمومی و بسیاری از اشکالات و اشکالات که باعث می شد این سرویس تقریبا غیرقابل استفاده باشد. در طی این مدت ، Google Maps به سلطنت عالی خود ادامه داد.

با وجود iOS 13 و iPadOS 13 ، اپل یک برنامه Maps به روز شده را منتشر کرده است که نوید می دهد برخی از مشکلات پایدار موجود در نسخه های قبلی را برطرف کند ، ناشی از داده های ناوبری شخص ثالث در Maps است که اکنون جایگزین داده های شخص اول شده است. به طور مستقیم توسط اپل از اتومبیل و کاربران. نقشه های به روز شده بر اساس میلیون ها مایل رانندگی در اتومبیل های دوربین دار و مجهز ، تصاویر ماهواره ای با وضوح بالا و عکس های هوایی بسیار دقیق تر و دقیق تر است.

از نظر بصری ، هر دو برنامه مشابه هستند ، هر دو رایگان هستند ، و هر دو ویژگی های اصلی نقشه برداری از جمله مسیرهای رانندگی با ناوبری به نوبه خود به نوبه خود ، پیاده روی و مسیرهای حمل و نقل عمومی را ارائه می دهند. هنوز هم ، تفاوت های کلیدی ممکن است در سرویس نقشه برداری شما انتخاب کند تأثیر بگذارد.

سکو

اپل مپ منحصراً برای سخت افزارهای اپل - آیفون ها و آیپدها طراحی شده است. Google Maps کراس پلتفرم است ، اما اپل مپ چنین نیست. Apple Maps در کلیه دستگاه های تلفن همراه مارک دار ساخته شده است ، بنابراین اگر می خواهید از Google Maps استفاده کنید ، باید آن را از فروشگاه App بارگیری کنید. پس از آن ، کاربران اپل می توانند از Google Maps به همان روشی که سایر برنامه های شخص ثالث انجام می دهند استفاده کنند. و بسیاری همچنان با وجود پیشرفت های ارزشمند اپل مپ در iOS 12 و ۱۳ ، این کار را انجام می دهند.

رابط

در نگاه اول ، برخی تفاوتهای ظریف را در نحوه ارائه نقشه های بصری روی دو سیستم عامل مشاهده خواهید کرد ، هرچند که با گذشت زمان بطور چشمگیری شبیه به هم شده اند. با داشتن اپل مپ ، نمایش نقشه کمی مسطح تر به نظر می رسد و مکان های پیش فرض بیشتری را نشان می دهد ، اما متن و نمادها کوچکتر هستند. Google Maps همچنین مکانهای پیش فرض بسیاری را برجسته می کند ، اما همیشه با مکانهای Apple Maps مطابقت ندارند و نمادها بزرگتر ، با رنگ روشن تر و چشم نواز تر هستند. اگر دید شما کمتر از ستاره است ، تشخیص موقعیت مکانی نقشه های Apple در نگاه اول سخت تر می شود.

با استفاده از اپل مپ ، می توانید با استفاده از نوار جستجو در پایین صفحه ، مکان های خاصی را جستجو کرده و با ضربه زدن روی دکمه اطلاعات در سمت راست ، تنظیمات نقشه (نقشه ، ماهواره یا ترانزیت) را تغییر دهید. برای انجام تنظیمات اپل همچنین برای نمادهای دیدنی همچون Bridge Golden Gate نمادهای سفارشی دارد و شما می توانید آب و هوای فعلی را در محل صفحه نمایش خود در سمت راست پایین مشاهده کنید. ویژگی جدید Look Around (به نماد دوربین شکاری) ضربه بزنید و یادآور نمای خیابان Google Street در سطح خیابان باشد.

با وجود نقشه های Google ، در حالی که در زمان راه اندازی کمتر نمادهای نقشه وجود دارد ، طراحی روشن تر و دارای رنگ و کنتراست بیشتر است ، بنابراین کمی شلوغ تر از Apple Maps به نظر می رسد. مانند نقشه های اپل ، Google Maps دارای جعبه جستجو و انواع مختلف نمایش و گزینه های بیشتر برای تغییر نقشه شما است: کاوش ، رانندگی ، ترانزیت ، ماهواره ، زمین ، ترافیک و دوچرخه سواری. هر دو برنامه یک دکمه مکان فعلی در صفحه دارند. Google دارای مدلهای سه بعدی از اکثر ساختمانها ، دسترسی سریع به آدرسهای ورودی و تنظیمات مربوط به حساب و نقشه Google شما است. اپل توابع مشابهی دارد که در سیستم عامل تعبیه شده است.

وقتی صفحه نمایش ناوبری واقعی به میان می آید ، هر دو ساده اما با سبک های هنری متمایز هستند. حالت رانندگی برای هر دو ساده است. اگر بزرگنمایی کنید یا گزینه راه رفتن را انتخاب کنید ، مکانهای بیشتری در سطح خیابان برای اپل ظاهر می شوند. اما Google اطلاعات نوار کناری فوری را در مورد مکانهای مجاور ارائه می دهد ، در حالی که برای اپل ، باید روی دکمه اطلاعات ضربه بزنید ، جایی که جزئیات بیشتری کسب می کنید و حتی رتبه های Yelp را دریافت می کنید. از آنجا که اپل مپ از گرافیک برداری استفاده می کند ، نمای ماهواره ای اپل از نظر عکاسی ، مفهومی تر به نظر می رسد ، در حالی که نمای ماهواره ای Google واقعی تر به نظر می رسد.

هر دو برنامه نقشه برآورد ورود خود را بر اساس شرایط فعلی ترافیک پایه گذاری می کنند. علائم قرمز در طول مسیر شما نشان از ترافیک سنگین ، رنگ زرد ترافیک متوسط ​​و آبی ترافیک کم یا کمی دارد. همچنین ممکن است هشدارهای مختلفی از تصادفات گرفته تا بسته شدن جاده ها مشاهده کنید. Google با مشخص کردن زمان سفر به رنگ قرمز برای نشان دادن ترافیک سنگین ، کمی واضح است که چگونه ترافیک را تحت تأثیر رفت و آمد شما قرار می دهد. گوگل چند گزینه دیگر در صفحه اصلی مانند صدا ، قطب نما و جستجوی سریع دارد که باعث می شود تنظیمات در پرواز راحت تر شود. اطلاعات تکمیلی در نقشه های اپل موجود است ، اما شما باید از قسمت پایین صفحه بالا بروید و به دسته ضربه بزنید.

ویژگی های منحصر به فرد

ادغام سیری با Apple Maps یک ویژگی منحصر به فرد برای iOS است. سیری را فراخوانی کنید و به او بگویید که کجا می خواهید بروید ، و Apple Maps راه شما را راه اندازی و ارسال می کند. می توانید تنظیمات صوتی دیگری را نیز در مسیر انجام دهید. این برنامه همچنین شامل راهنمایی زبان طبیعی سیری برای راهنمایی های آسان تر است. سیری می گوید به جای گفتن "در ۱۰۰۰ پا ، به سمت چپ بپیچید" ، "در چراغ راهنمایی بعدی به سمت چپ بپیچید." گرافیک برداری Apple Maps از داده های کمی کمتر از Google Maps استفاده می کند که اگر در یک برنامه داده محدود هستید ، راحت است.

یکی از جالب ترین ویژگی های اپل مپ ، حالت پرواز (Flyover Mode) است ، ویژگی ای که به شما امکان می دهد مراکز متراکم شهری را در مناظر سه بعدی مدل های ساختمان ها و سازه ها کاوش کنید. Flyover همچنین از ویژگی های City Tours برخوردار است که به طور خودکار شما را به سمت نقاط دیدنی شهر راهنمایی می کند. در جایی که اپل دارای Flyover Mode است ، Google دارای Street View است که یک برنامه جداگانه است و بسیاری از خیابانها را در سراسر جهان نمای پانوراما ارائه می دهد و به شما امکان می دهد تا از آنها عکس بگیرید و بارگذاری کنید تا به پایگاه داده اضافه کنید.

دو ویژگی محبوب دیگر Google Maps نقشه های دوچرخه و دسترسی آفلاین است. در یک شهر دوستدار دوچرخه ، این کار واقعاً مفید است ، تابعی که اپل مپ ارائه نمی دهد. اپل مپ اخیراً ایستگاه های تقسیم دوچرخه را به لیست مکان های خود اضافه کرده است ، و این بسیار مفید است ، اما به همان اندازه نقشه راه مسیر دوچرخه نیست. Google همچنین برنامه ریزی آفلاین را برای افرادی که دسترسی محدود به Wi-Fi یا داده دارند ، تسهیل می کند. در حالی که اپل مپ از داده های کمی کمتر از Google Maps استفاده می کند ، Google با اجازه دادن به شما برای بارگیری کامل نقشه ها برای استفاده آفلاین جبران می کند.

تفاوتهای دیگر

از آنجا که اپل و گوگل شرکت های مختلفی با فلسفه های مختلف در مورد داده ها و حریم خصوصی هستند ، شما می خواهید هنگام تصمیم گیری در مورد استفاده از آن به عنوان نقشه گیر پیش فرض خود ، این نکته را در نظر بگیرید. بسیار راحت تر است که بتوانید تمام مقصدهای ذخیره شده و جزئیات نقشه برداری سفارشی شده را در یک سرویس واحد داشته باشید. اپل تمایل دارد بیشتر از Google تمرکز بیشتری روی حفظ حریم خصوصی داشته باشد و بیشتر عملکردهای برنامه بدون ورود به حساب کاربری قابل دسترسی است. بیشتر داده ها ، پیمایش و مسیرها روی دستگاه شما و نه در ابر ساکن هستند. Google Maps همچنین دارای گزینه های سفارشی سازی و کنترل بی شماری مانند حالت ناشناس است که می تواند موقعیت مکانی شما و جستجوها را به صورت خصوصی حفظ کند.

Google Maps حتی بیشتر از Apple Maps ، مکانهایی را به همان اندازه ناوبری متمرکز می کند. به دلیل سابقه طولانی و شروع سر ، Google بیش از راهنمایی های رانندگی ارائه می دهد ، این یک راهنمای تور برای بسیاری از جوامع است. گوگل تمایل دارد که از نقشه های کوچک تر از اپل داده های نقشه برداری برخوردار باشد ، اما به نظر می رسد که اپل از نظر جزئیات و مسیرهای پیاده روی سریع در حال پیشرفت است. اپل و Google هم اطلاعاتی درباره زمان افتتاح مشاغل ، توضیحات ، عکس ها و رتبه بندی های ستاره های کاربر ایجاد می کنند. اپل همچنین شامل Yelp و سایر رتبه بندی های برنامه های شخص ثالث است ، در حالی که Google میانگین زمان انتظار و بررسی رستوران ها را به شما نشان می دهد ، و به شما کمک می کند مکان های جدید را کشف و حرکت کنید.

اپل مپ در طی هفت سال گذشته تکامل یافته و در شهرهای بزرگ با ویژگی های چشم نواز بسیار خوب کار می کند ، اما هنوز هم در Google Maps جلب توجه می کند. هم اکنون ، در حال پاک کردن بخش های مختلف کشور برای به روزرسانی و اضافه کردن جزئیات به نقشه های منطقه ای در سراسر ایالات متحده است. هم اکنون ، فقط از لحاظ رابط ، دقت و سهولت استفاده ، Google Maps نقشه انتخاب ما باقی مانده است. نکات و ترفندهای Apple Maps ما و راهنمایی ها و ترفندهای Google Maps را بررسی کنید تا راه های بیشتری برای بازگرداندن این همه به خانه داشته باشید.

توصیه های ویراستاران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *