نشت MSI نشان می دهد که CPU 64 هسته ای AMD Threadripper 64 هسته ای تقریباً در گوشه و کنار است – ایگر

نشت MSI نشان می دهد که CPU 64 هسته ای AMD Threadripper 64 هسته ای تقریباً در گوشه و کنار است

 


gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - نشت MSI نشان می دهد که CPU 64 هسته ای AMD Threadripper 64 هسته ای تقریباً در گوشه و کنار است

 -  ایگر

MSI ممکن است CPU 64 هسته ای Threadripper 3990X هنوز اعلام نشده AMD را در یک ویدیوی اخیر مادربردهای نمایش داده شده برای پردازنده های نسل جدید Threadripper به بیرون درز کند. اگرچه ظاهراً با استفاده از ۳۲ هسته ۳۹۷۰X در ذهن طراحی شده است ، سیستم به وضوح یک تراشه ۶۴ هسته ای را در این فیلم نصب کرده بود که به طور اتفاقی آن اطلاعات را به مخاطبان مشاهده می کرد. این نشانگر ۶۴ هسته کامل و ۱۲۸ رشته در حال اجرا است ، بدون شک از رونمایی از برنامه ریزی شده AMD برای AMD 2020 خراب است.

به همان اندازه که این یک اشتباه در MSI است - از زمانی که با آپلود جدیدی از همان فیلم اصلاح شده است - AMD مدتها است شایعه می شود که روی نسخه ۶۴ هسته ای پردازنده های Threadripper خود کار می کند. پیش از این از نسخه ۶۴ هسته ای تراشه سرور Epyc خود رونمایی کرده بود که Threadripper در واقع یک نسخه برش خورده از آن است. منطقی است که نسخه ۶۴ هسته ای ، احتمالاً Threadripper 3990X یا WX نامگذاری شده است ، در این نسخهها کار کرده است. اما اکنون به طور موثری تأیید کرده ایم که کار می کند.

این یک اعلامیه رسمی از پردازنده های متوسط ​​Threadripper 3000 و پاسخی ستاره ای به پردازنده های اصلی Ryzen 3000 AMD است.

طبق گفته های AMD ، برنامه ریزی شده است تا این پردازنده همانطور که هنوز اعلام نشده بود را در حدود زمان اولین ماه نوامبر از پردازنده های Threadripper 24 و ۳۲ هسته ای استفاده کنید ، اما طبق گفته WCCFTech ، این برنامه ها به عقب رانده شدند. این ممکن است به همین دلیل باشد که MSI به طور تصادفی این عکس را در فیلم تبلیغاتی خود قرار داد ، زیرا این یک نکته نسبتاً جزئی بود که پس از تغییر AMD می توانست به راحتی نادیده گرفته شود.

متأسفانه ، فراتر از بحثبا تأیید وجود Threadripper 64 هسته ای با ۱۲۸ رشته کامل ، ما چیزهای دیگری از این فیلم نمی آموزیم. هیچ اطلاعاتی درباره سرعت ساعت در آن پنجره Task Manager موجود نیست. همانطور که WCCFTech خاطرنشان می کند ، هرچند که بر اساس طرح و طرح مورد انتظار ۳۹۹۰X احتمالی ، انتظار داریم این تراشه در کل ۲۸۸MB حافظه نهان L2 + L3 داشته باشد و از ۱۲۸ خط PCIe 4.0 برخوردار باشد ، و آن را در AMD یا با هم بی نظیر می کند. دسک تاپ های سطح بالا (HEDT) اینتل تقریباً حاشیه ای دارند.

حتی بدون پردازنده ۶۴ هسته ای ، انتظار می رود که دامنه Threadripper 3000 AMD بهترین پیشنهادات HEDT اینتل را خراب کند و به احتمال زیاد دلیل اصلی این است که اینتل قیمت تراشه های نسل دهم جدید خود را با کاهش قیمت Cascade Lake به نصف کاهش می دهد. پرچمدار آن ، Core i9-10980XE با ۱۸ هسته ای ، فقط ۱۰۰۰ دلار قیمت دارد ، در حالی که سلف آن ، ۹۹۸۰XE ، فقط با خجالتی ۲،۰۰۰ دلار با راه اندازی در سال ۲۰۱۸ فروخته می شود.

در این زمان ، بالاترین تراشه شمارش هسته اینتل در بخش HEDT 10980XE است ، و گرچه دارای تراشه های سرور Xeon با تعداد هسته بالاتر است - ۲۸ هسته ای W-3175X غالباً از جدول های معیار بالا برخوردار است. هر چیزی نزدیک به ۶۴ هسته با نوع قیمت تراشه های Threadripper AMD در اختیار شما باشد. پردازنده های جدید Threadripper 3000 AMD گزینه های گرانقیمت تر هستند ، حتی نوع ۳۲ هسته ای آن نیز با قیمت ۲ دلار است. نسخه ۶۴ هسته ای احتمالاً با قیمتی قابل ملاحظه ای روانه بازار خواهد شد ، اما این واقعیت از چند سال پیش که CPU های AMD گزینه های بودجه بودند و اینتل پادشاه پشته بود ، با یک برچسب قیمتی واقعی مواجه است. به طور موقت اینتل را تنظیم کرده بود زیرا هیچ رقابتی نداشت.

امیدوارم اکنون چیزی شبیه AMD نباشد که در بالای پشته قرار داشته باشد - و به نظر می رسد حداقل تا ژانویه سال ۲۰۲۰ آن صندلی را حفظ کند - اما بعید به نظر می رسد. قیمت ۲۰۰۰ دلار برای تراشه ۳۲ هسته ای ممکن است خیلی بیشتر از $ ۱۰۰۰ اینتل برای ۱۸ هسته خود باشد ، اما این ارزان تر از ۳۰۰۰ دلار است که برای ۲۸ هسته شارژ می شود. همچنین این خط فقط نسل ۱۰ HEDT را منتشر کرد ، بنابراین ما انتظار نداریم انقلابی از اینتل برای مدتی در انتظار داشته باشیم.

دامنه Threadripper 3000 AMD با ۲۴ هسته ۳۹۶۰X و ۳۲ هسته ۳۹۷۰X در ۲۵ نوامبر به بازار عرضه می شود. ۳۹۹۰X احتمالاً در CES 2020 اعلام خواهد شد ، احتمالاً با انتشار خرده فروشی در اواخر همین ماه.

توصیه های ویراستاران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *