اپل کارت به دلیل جنسیت در حال بررسی است. در اینجا پاسخ گلدمن ساکس است – ایگر

اپل کارت به دلیل جنسیت در حال بررسی است. در اینجا پاسخ گلدمن ساکس است

 


gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - اپل کارت به دلیل جنسیت در حال بررسی است. در اینجا پاسخ گلدمن ساکس است

 -  ایگر

اپل کارت در ماه آگوست به بازار عرضه شد و به دلیل استفاده آسان و تمرکز بر کمک به مشتریان در پرداخت بدهی های خود ، مورد استقبال قرار گرفت. اما اخیراً به نظر می رسد که ممکن است مشکلاتی در مورد کارت وجود داشته باشد - یعنی اینکه الگوریتم هایی که حد اعتبار مشتری را تعیین می کنند ممکن است جنسی باشند. چند روز پس از ظهور اولین شکایات ، گلدمن ساکس ، موسسه مالی پشت اپل کارت ، به شکایات پاسخ داده است.

ما تصمیم گرفته ایم و هرگز بر اساس عواملی مانند جنسیت تصمیم نمی گیریم. در حقیقت ، ما جنس یا وضعیت تاهل شما را در طی مراحل درخواست اپل کارت نمی دانیم. "کری هالیو ، مدیرعامل گلدمن ساکس ، در گفتگو با بیانیه توییت از حساب پشتیبانی بانک گلدمن ساکس.

این مسئله ابتدا ناشی از شکایت از توسعه دهنده نرم افزار دیوید Heinemeier هانسون. به گفته هانسون ، همسر وی جیمی هاین مایر هانسون درخواست اپل کارت داد و اعتبار کمتری نیز نسبت به وی به او داده شد - علیرغم اینکه آنها اظهارنامه مالیاتی مشترک را تشکیل می دهند ، در یک کشور-مالکیت جامعه زندگی می کنند و سالهاست که ازدواج کرده اند. مطابق مقاله ای که در شرکت Fast نوشته شده توسط جیمی ، به وی اعتبار اعتباری ۲۰ برابر پایین تر از همسرش داده شد - با وجود اینکه اعتبار اعتباری بالاتری نیز نسبت به وی دارد.

"این حتی بدتر می شود ،" دیوید توییت کرد. "حتی وقتی که حد کم مسخره خود را پرداخت کند ، کارت تا دوره صدور صورتحساب دیگر هیچ هزینه ای را تأیید نمی کند. ظاهراً خانمها حتی وقتی که مانده وام را از قبل و به طور کامل پرداخت می کنند ، خطرات اعتباری خوبی ندارند. "

به گفته هالیو ، این مسئله ممکن است مربوط به کارتهای اعتباری تکمیلی مشتری در مقایسه با همسر همسر باشد. هالیو در ادامه گفت که الگوریتم ها هنگام درخواست اپل کارت از وضعیت زناشویی بی اطلاع هستند.

پس از اولین شکایت ، وزارت امور خارجه ایالتی نیویورک اعلام کرد که تحقیقات اپل کارت را بررسی می کند.

ما باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا الگوریتم اپل کارت در نهایت توجیه شده است - اما فعلاً ، این یک نگاه خوب برای شرکتی نیست که بخواهد شفافیت را در صنعت کارت های اعتباری وارد کند.

توصیه های ویراستاران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *