پیکسل ۴ در مقابل پیکسل ۳ ضربات دوربین: پیشرفتهای عکاسی در کجا قرار دارند؟ – ایگر

پیکسل ۴ در مقابل پیکسل ۳ ضربات دوربین: پیشرفتهای عکاسی در کجا قرار دارند؟

 


پیکسل ۴ و پیکسل ۴ XL Google به روزرسانی های دوربین بزرگ را ارائه می دهند ، یعنی به شکل یک لنز تله جدید که همراه اصلی است. همچنین چندین پیشرفت پردازش تصویر وجود دارد که تک تک حالت ها را در تلفن ها لمس می کنند ، از حالت Sight گرفته تا حالت پرتره.

اگر به فکر ارتقا از Pixel 3 یا Pixel 3 XL هستید ، ممکن است تعجب کنید که آیا ارتقاء دوربین به اندازه کافی قابل توجه است یا خیر. امیدوارم ضربات دوربین ما Pixel 4 XL در مقابل Pixel 3 XL به این سؤال پاسخ دهد.

مشخصات دوربین

پیکسل ۳ XL دارای لنز ۱۲٫۲ مگاپیکسلی با دیافراگم f / 1.8 و تثبیت کننده تصویر نوری (OIS) است. خودشه. پیکسل ۴ XL دارای لنز ۱۲٫۲ مگاپیکسلی با دیافراگم f / 1.7 است ، اما با یک لنز تله فوتو ۱۶ مگاپیکسلی و دیافراگم f / 2.4 جفت شده است - هر دو دارای OIS هستند.

در لنزهای اصلی از سنسورهای مشابه مدل سال گذشته استفاده شده است ، اما تفاوت های کمی وجود دارد. گوگل اعلام کرد این سنسور از پویای پایه بالاتری برخوردار است ، بنابراین می تواند عکسهای با نور بیشتری را در صحنه های با کنتراست بالا بکشد ، و همچنین می تواند پشتیبانی از قرار گرفتن در معرض فوق العاده طولانی برای اخترفوتوگرافی را اضافه کند. این شرکت همچنین به Digital Trends گفت با وجود اینکه دیافراگم گسترده تر است ، وضوح گوشه به گوشه بهتر است ، و این اغلب در دوربین هایی با دیافراگم گسترده نیست.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید اینست که بسیاری از این به روزرسانی های دوربین راهی Pixel 3 می شوند و با وجود اینکه ممکن است شما همان نتایج دقیق را نداشته باشید ، به احتمال زیاد می توانید به پیکسل ۴ بسیار نزدیک شوید.

سلب مسئولیت: من این عکسها را بر روی یک مانیتور حرفه ای با کالیبراسیون رنگی تحلیل کردم. به خاطر داشته باشید که تصاویر براساس صفحه ای که از طریق آن مشاهده می کنید می توانند متفاوت باشند.

مکعب

پیکسل 4 Xl مکعب محل astor
پیکسل ۴ XL جولیان چوکاتو / روندهای دیجیتال
پیکسل 3 XL مکعب محل astor
پیکسل ۳ XL جولیان چوکاتو / روندهای دیجیتال

ما در آلامو شروع می کنیم ، همچنین به عنوان مکعب Astor Place در منهتن تحتانی شناخته می شود. درست از خفاش ، شما می توانید دو تن مختلف را ببینید - عکس Pixel 4 XL خنک تر است ، در حالی که تصویر Pixel 3 XL گرمتر است. این ممکن است به دلیل خورشید باشد ، که می توانم به پشت ابر تغییر کرده و هنگام پیکسل ۴ تغییر کردم.

ایرادی نداره. بزرگنمایی کنید و می توانید ببینید که عکس پیکسل ۳ پر از دانه است ، و در تصویر پیکسل ۴ سر و صدای قابل توجهی کم است. حتی می توانید قسمت زیرین مکعب رو به روی دوربین را بیشتر در عکس پیکسل ۴ مشاهده کنید. از طرف دیگر ، پیکسل ۳ از آسمان کمی بهتر بهره می برد - ظاهراً بیش از حد آشکار نیست - هرچند در کل رنگ ها در پیکسل ۴ کمی طبیعی تر به نظر می رسند.

این یک تماس سخت است ، اما من با پیکسل ۴ می روم زیرا می توانید کمی بیشتر مکعب را ببینید و همانطور که دانه کمتری وجود دارد.

برنده: Google Pixel 4 XL

بزرگنمایی ۲ برابر: کافه

کافه پیکسل 4 xl در محل astor
پیکسل ۴ XL جولیان چوکاتو / روندهای دیجیتال
پیکسل 3 xl محل کافه astor
پیکسل ۳ XL جولیان چوکاتو / روندهای دیجیتال

پیکسل ۴ XL دارای لنز تله فوتو است که زوم اپتیکال ۲ برابر را ارائه می دهد ، و در اینجا در مقابل بزرگنمایی دیجیتال تقریبا مشابه در پیکسل ۳٫ پیش می رود و از نزدیک نگاه کنید و می توانید تفاوت بین بزرگنمایی نوری و دیجیتال را ببینید - جزئیات مربوط به عکس پیکسل ۳ هستند. اگر از نزدیک نگاه کنید ، فازی است ، در حالی که واضح تر است در پیکسل ۴٫ می توانید کلمه "بهداشت" را به شکلی که در عکس پیکسل ۴ به پنجره گیر کرده است بخوانید ، اما خواندن پیکسل ۳ کمی پرهیز است.

پیکسل ۳ با کنتراست کمی قوی تر می شود ، در حالی که عکس پیکسل ۴ واقعی تر است و به نظر درست می رسد.

برنده: Google Pixel 4 XL

Super Res Zoom: ستون ها با فاصله

ستون های پیکسل 4 xl
پیکسل ۴ XL جولیان چوکاتو / روندهای دیجیتال
ستون های بزرگنمایی پیکسل 3 xl max
پیکسل ۳ XL جولیان چوکاتو / روندهای دیجیتال

چه اتفاقی می افتد وقتی از لنز تله فوتو گذشته باشید؟ در اینجا ما یک عکس با حداکثر زوم دیجیتالی ۸ برابر در پیکسل ۴ XL و حداکثر بزرگنمایی در پیکسل ۳ XL داریم. تفاوت در این است که کسی عینک را برداشته و آنها را دوباره روشن کند: عکس Pixel 4 در تمام قسمتهای عکس از جمله شاخه های درخت بسیار واضح تر است. حتی رنگ ها کمی پر جنب و جوش تر هستند.

این به راحتی عکسی است که من به اشتراک می گذارم ، اما برای عکس Pixel 3 نمی توانم همین را بگویم.

برنده: Google Pixel 4 XL

پرتره ها: سگ روی نیمکت

پیکسل 4xl حالت سگ پرتره در یک نیمکت
پیکسل ۴ XL جولیان چوکاتو / روندهای دیجیتال
پیکسل 3 XL سگ در حالت پرتره نیمکت
پیکسل ۳ XL جولیان چوکاتو / روندهای دیجیتال

گوگل گفت که این حالت حالت پرتره را بهبود بخشیده است ، همچنین ویژگی ای به نام تعادل رنگ سفید مبتنی بر یادگیری است که با محیط سازگار می شود و تعادل رنگ سفید را در تمام حالت های عکس برای تن های طبیعی اعمال می کند - که در اینجا کاملاً می توان مشاهده کرد. طرح سگ تقریباً کامل روی عکس Pixel 4 XL است که تنها یک پا در بین پای راست و بدن او وجود دارد. پیکسل ۳ XL دارای چندین خطای دیگر است ، از جمله همان Pixel 4 ، اما نیمکت در سمت چپ قاب به دلایلی مبهم نیست و ظاهر را خراب می کند.

پیکسل ۳ لحن گرم تری دارد که بر خز و سگ سگ تأثیر می گذارد - تقریباً در مورد همه چیز موجود در عکس. پیکسل ۴ با تعادل رنگ سفید در اینجا دقیق تر است و بسیار طبیعی به نظر می رسد. هر دو جزئیات بدیع دارند ، اما انتخاب آسان برنده است.

برنده: Google Pixel 4 XL

عکس سلفی

زمان سلفی. بیایید از حالت پرتره برای اثر بیشتر استفاده کنیم. تجزیه و تحلیل زیادی در اینجا مورد نیاز نیست زیرا بدیهی است که رنگهای موجود در عکس Pixel 4 در مقایسه با پیکسل ۳ که به نظر خاموش و صاف است ، چقدر بهتر هستند.

پیکسل ۴ همچنین با قرار گرفتن در معرض آسمان کار بهتری را انجام می دهد ، هر چند هر دو تلفن تقریباً کارهای کاملی دارند با طرح کلی در اطراف سر من.

برنده: Google Pixel 4 XL

غذا

پیکسل 4xl مرغ غذایی
پیکسل ۴ XL جولیان چوکاتو / روندهای دیجیتال
پیکسل 3 xl مرغ قرمز
پیکسل ۳ XL جولیان چوکاتو / روندهای دیجیتال

این یک شلیک مشکل برای هر تلفن است. غذای اینجا بسیار قرمز است زیرا یک چراغ گرمایش بالای من قرار داشت و نور آن را به سمت پایین می درخشد. بزرگنمایی کنید و می توانید عکس پیکسل ۴ را کمی دقیق تر نشان دهید ، اما مهمتر از همه ، این عکس سعی دارد مقداری از نور طبیعی موجود را به وجود آورد.

به نظر می رسد که پیکسل ۳ XL تسلیم شد و بقیه عکسی را که در چراغ قرمز خیس نشده تصحیح نکرد.

برنده: Google Pixel 4 XL

پل ویلیامسبورگ

پیکسل 4 XL یادگیری مبتنی بر پل تعادل سفید
پیکسل ۴ XL جولیان چوکاتو / روندهای دیجیتال
پیکسل 3 xl ویلیامبورگ پل
پیکسل ۳ XL جولیان چوکاتو / روندهای دیجیتال

این وضعیت دیگری است که تعادل سفیدی مبتنی بر یادگیری مفید است و تفاوت چشمگیر است. نه تنها عکس Pixel 4 XL کل تصویر را درخشان می کند تا بتوانید آسمان را ببینید ، بلکه یک رنگ بندی دقیق را نیز حفظ می کند. لامپ ها به اندازه عکس پیکسل ۳ زرد نبودند.

با وجود این ، هر دو عکس جزئیات زیادی دارند و فقط کمی دانه دارند ، اما رنگ ها در عکس پیکسل ۴ XL بسیار بهتر هستند.

برنده: Google Pixel 4 XL

دید در شب: فراز و فرود

پیکسل 4 xl دیدنی شب
پیکسل ۴ XL جولیان چوکاتو / روندهای دیجیتال
پیکسل 3 Xl دیدنی شب
پیکسل ۳ XL جولیان چوکاتو / روندهای دیجیتال

من در مقایسه با Sight Night Sight در هر دو تلفن تفاوت زیادی ندیده ام ، اما Pixel 4 XL هنوز هم در اینجا پیروز است. اگر از نزدیک نگاه کنید ، می بینید که عکس Pixel 4 به طور کلی واضح تر است ، همچنین در تصویر Pixel 3 XL رنگ های گرم تری نیز مشاهده خواهید کرد. رنگ های اصلاح شده در عکس Pixel 4 XL باعث می شود تا یک عکس دلپذیر تر شود ، اما تفاوت ها در اینجا گسترده نیستند.

برنده: Google Pixel 4 XL

پرتره یک سگ در داخل خانه

پیکسل 4 xl سگ پرتره در داخل خانه
پیکسل ۴ XL جولیان چوکاتو / روندهای دیجیتال
پیکسل 3 Xl حالت پرتره سگ در داخل خانه
پیکسل ۳ XL جولیان چوکاتو / روندهای دیجیتال

پیشرفت های ظریف در حالت پرتره وقتی روشنایی کافی وجود ندارد ، هنوز قابل مشاهده است. هر دوی این تلفن ها با طرح کلی در مورد موضوع کار عالی دارند ، اما پیکسل ۴ XL با کمترین خرابکاری روبرو می شود. می توانید خطایی در تصویر Pixel 3 توسط چشمان سگ مشاهده کنید.

عکس Pixel 4 دارای دانه کمتری است ، با جزئیات بیشتر ، و رنگ ها خشن به نظر نمی رسند. این یک عکس عالی است

برنده: Google Pixel 4 XL

عکسهای سلفی پرتره

Pixel 3 XL اولین و تنها پیروزی خود را در اینجا کسب می کند. این عکس سلفی حالت پرتره در پل ویلیامزبورگ به اندازه عکس پیکسل ۴ گرم نیست ، اما صحنه ای روشن تر نیز ارائه می دهد - مثلاً می توانید اینجا آسمان آبی را ببینید.

مهمتر از همه ، موهای من که به دلیل باد مناسب در همه جای خود قرار دارند ، بهتر است روی عکس Pixel 3 ضبط شوند ، در حالی که پیکسل ۴ تقریباً باعث می شود که به نظر من مدل مویی بزنم.

برنده: Google Pixel 3 XL

برنده کلی: پیکسل ۴ XL

در اینجا جای تعجب ندارد: تلفن جدید قدیمی را ضرب و شتم می کند. اما شاید تعجب کنید که می دانید پیکسل ۳ XL هنوز هم در برابر پیکسل ۴ XL چطور فرار کرده است. من فکر نمی کنم که بخواهید از دوربین پیکسل ۳ به پیکسل ۴ برای دوربین ارتقا دهید ، به ویژه که برخی از این پیشرفت ها از طریق به روزرسانی های نرم افزاری به پیکسل ۳ می آیند.

توصیه های ویراستاران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *