دندانپزشک مجموعه ای از نزدیک به ۴۰ بازی NES را با قیمتی بیش از ۱ میلیون دلار خریداری می کند – ایگر

دندانپزشک مجموعه ای از نزدیک به ۴۰ بازی NES را با قیمتی بیش از ۱ میلیون دلار خریداری می کند

 


gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - دندانپزشک مجموعه ای از نزدیک به 40 بازی NES را با قیمتی بیش از 1 میلیون دلار خریداری می کند

 -  ایگر

اریک نایرمن ، دندانپزشکی که به نظر می رسد یکی از مجموعه های اصلی بازی های ویدیویی جهان نیز باشد ، مجموعه ای از نزدیک به ۴۰ عنوان نادر سیستم سرگرمی نینتندو را با قیمت ۱٫۰۲ میلیون دلار خریداری کرد.

نسخه NES Classic Edition که شامل ۳۰ بازی از پیش نصب شده است ، باعث دلتنگی برای طرفداران گیمرهای یکپارچهسازی با سیستمعامل شد. با این حال ، خرید نایرمن لیگهایی فراتر از آن بود که بتواند بخش های مهم تاریخ بازی های ویدیویی را ضبط کند.

واشنگتن پست گزارش داد ، طبق گفته كارشناسان ، این فروش بزرگترین در تاریخ مجموعه بازی های ویدئویی بوده است. تمام بازی های این مجموعه بصورت کارخانه ای بسته شده بودند و بیشتر آنها نسخه های چاپ اول بودند که یا از نوع و یا یکی از معدودی بودند که در چنین شرایطی باقی می مانند.

در میان عناوین موجود در مجموعه یک میلیون دلاری نسخه های بسته بندی شده برچسب ، جعبه سیاه از نسخه بازی های سال ۱۹۸۶ است ماریو بروس، دو نسخه شناخته شده از ۱۹۸۵ گلف، و تنها نسخه های شناخته شده از ۱۹۸۶ بالون مبارزه و گومشو. سینه گنج توسط سه گردآورنده جمع آوری شد ، كه ۵۲ سال از عمر خود را با گردآوری عناوین نادر به دست آوردند.

رکورد بالاترین قیمت برای یک بازی واحد ، ۱۰۰۱۵۰ دلار برای نسخه اول نسخه ۱۹۸۵ بود Super Mario Bros.، همچنین برای NES چندین قطعه از این مجموعه که نایرمن خریداری کرده است ممکن است در صورت فروش در حراجی قیمت های مشابه را بدست آورد.

دنیز خان ، رئیس جمهور و مدیر عامل شرکت واتا گیمز ، که بازی های ویدئویی پرنعمت را ارزیابی و درجه بندی می کند ، به برخی از قطعات موجود در این مجموعه به عنوان "دستمال مقدس" و "کرم محصول" از نظر ارزش تاریخی اشاره کرد. خان همچنین به واشنگتن پست گفت که مجموعه بازی های ویدئویی فقط از یادگار بودن دلتنگی به تقدیر از هنر و تاریخ در پشت عناوین تبدیل شده است.

مردم فقط برای دیدن این بازی و خریدن آنها به یاد نمی آورند. آنها آنها را برای یادبود تاریخ و تأثیراتی که در فرهنگ پاپ داشته اند می خرند. "

واتا گیمز نیز اخیراً به اسکات آموس ، از رنو ، نوادا ، فروش نسخه ای مهر و موم شده کمک کرد بچه ایکاروس برای NES که در اتاق زیر شیروانی خانه کودکی او پیدا شده است. این بازی با قیمت ۹۰۰۰ دلار فروخته شد - فریادی از آنچه نایرمن برای مجموعه خود پرداخت ، اما هنوز هم نشان می دهد ارزش رو به رشد صنعت جمع آوری بازی های ویدیویی.

توصیه های ویراستاران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *