سایت تصویری بحث برانگیز ۸chan هم اکنون به صورت آنلاین بازگشته است و نام جدیدی دارد: ۸kun – ایگر

سایت تصویری بحث برانگیز ۸chan هم اکنون به صورت آنلاین بازگشته است و نام جدیدی دارد: ۸kun

 


gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - سایت تصویری بحث برانگیز 8chan هم اکنون به صورت آنلاین بازگشته است و نام جدیدی دارد: 8kun

 -  ایگر

۸chan دوباره آنلاین است ، اما این بار ، با نام جدید. ۸kun نام جدید هیئت مدیره تصویر جنجالی را بر عهده گرفت.

بعد از پایین آمدن از ۵ اوت به دلیل درگیری تیرانداز توده ال پاسو با سایت ، حساب توییتر ۸chan یکشنبه ، ۶ اکتبر ، ویدئویی را منتشر کرد که نام و نشان جدید سایت را تبلیغ می کرد. آرم جدید یک مار به شکل ۸ است.

۸Chan همچنین توییت کرد ، "اگر قبلاً در ۸chan صاحب هیئت مدیره بوده اید ، اگر علاقه دارید در هیئت مدیره خود به ۸kun مهاجرت کنید ، از طریق ایمیل به آدرس admin@8kun.net برای ما ارسال کنید."

پسوند قبلی مورد استفاده ، "چان" ، به یک کودک به زبان ژاپنی اطلاق می شود ، در حالی که پسوند جدید "کان" معمولاً به یک مرد جوان ارجاع می شود.

طبق گزارش CNET ، سایت جدید ۸kun در تاریخ ۷ سپتامبر به عنوان دامنه Tucows ثبت شد.

رگ لوی ، سخنگوی Tucows گفت: "ما امروز صبح فقط در مورد ۸kun.net ثبت نام کردیم که رسانه های خبری گزارش داده اند ، بنابراین ما در حال بررسی آن هستیم."

۸chan پس از تیراندازی های دسته جمعی اخیر در ال پاسو ، تگزاس ، و دیتون ، اوهایو ، تحت آتش سوزی قرار گرفت ، زیرا تیرانداز ال پاسو در صفحه تصویر آنلاین فعال بود و حتی "مانیفست" زودرس حاوی دیدگاه های سوپرماشین سفید ، نژادپرستی و گفتار متنفر را ارسال کرد. .

Cloudflare پس از تیراندازی در اوت ، ۸chan را از پشتیبانی میزبان خود جدا کرد و در یک پست وبلاگ در ۵ اوت گفت: "دلیل منطقی ساده است: آنها خود را ثابت کردند که بی قانونی است و بی قانونی بودن باعث کشته های غم انگیز متعدد شده است."

ماه گذشته ، جیم واتکینز ، صاحب ۸Chan ، پس از محاکمه برای شهادت در مورد نقش ۸chan در تیراندازی های گسترده و حملات سفیدپوستانه الهام گرفته ، با کمیته امنیت میهن مجلس ملاقات کرد. واتکینز در بیانیه ای گفت که هیچ برنامه ای برای حذف سخنان نفرت از این سکو ندارد.

وی گفت: "۸chan نتیجه بحث و گفتگو و بحث و گفتگو شدید را در نتیجه تعامل از طریق تابلوهای تصویر خود ترغیب می كند. بر خلاف سیستم عامل هایی مانند فیس بوک یا توییتر ، "پلیس گفتار" برای خاموش کردن نظرات ضعیف ، نظریه های توطئه های مردمی یا مونولوگ های متنفر وجود ندارد ، "او در بیانیه آماده شده خود به کمیته گفت.

توصیه های ویراستاران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *