نحوه کنترل مجوزهای برنامه iOS شما – ایگر

نحوه کنترل مجوزهای برنامه iOS شما

 


نحوه کنترل تصویر ویژگی مجوزهای ios

برنامه های تلفن همراه یک دروازه جهانی برای انواع عملکردهای چند منظوره است. با استفاده از برنامه های iOS ، مجوزها به شما امکان می دهند عکس ها و فیلم ها را با مکان خود برچسب گذاری کنید ، به برنامه های ویدیویی اجازه دهید از دوربین و میکروفون استفاده کنند ، به برنامه های نقشه اجازه دهید مکان دقیق شما را تعیین کنند تا دستورالعمل های مناسبی را ارائه دهند ، و به برنامه های هواشناسی اجازه دهید پیش بینی صحیحی را ارائه دهند. بنابراین می دانید لباس گرم بپوشید یا چتری بسته بندی کنید. وقتی برنامه ها می دانند که چه چیزی راجع به شما باید بدانند ، می توانند کار بهتری انجام دهند. اما گاهی اوقات برنامه ها می توانند اطلاعات موردنیاز خود را بخواهند ، یا به دنبال جمع آوری اطلاعات در آن زمان باشند ، و اینجا جایی است که هوشیاری شما برای حفظ کنترل فرآیند با ارزش است.

با وجود سهولتی که می توانید موقعیت مکانی فعلی ، تقویم ها ، اطلاعات تماس و عکس های خود را به اشتراک بگذارید ، اطلاعات شما داده های شخصی شما است و شما نمی خواهید آن را غیرضروری به اشتراک بگذارید. برنامه های iPhone که نصب می کنید باید اجازه دسترسی به داده های شخصی را درخواست کنند و دلیل آن را می خواهند توضیح دهند. به عنوان مثال ، یک برنامه ممکن است هنگام تلاش برای پیوست کردن یک عکس ، به کتابخانه عکس شما دسترسی داشته باشد. اگر موافقت کنید ، این برنامه تا زمانی که آن را لغو کنید ، از این امتیاز برخوردار خواهید بود. اگر مخالف هستید ، برنامه شما را آزار نمی دهد. شما هنوز هم می توانید مجوز دهید ، اما باید آن را از طریق صفحه تنظیمات انجام دهید. هنگامی که برنامه ها از داده های بیشتری بخواهند که نیاز به انجام کار خود داشته باشند ، به طور بالقوه باعث حفظ حریم خصوصی و امنیت شما می شوند. بیشتر اوقات ، برنامه ها مجوزهایی را برای مکان ، دوربین ، میکروفون ، رول دوربین ، مخاطبین و اطلاعات بهداشتی درخواست می کنند.

این مسئله خوش خیم نیست. برنامه هایی که داده های مکان را با آنها به اشتراک می گذارید همچنین می توانید آن داده ها را بدون اطلاع شما با اشخاص ثالث به اشتراک بگذارید ، این نه تنها نقض حریم خصوصی بلکه بالقوه خطرناک است. یک مطالعه جدید در نیویورک تایمز نشان داد که ، "حداقل ۷۵ شرکت اطلاعات مکانی دقیق و ناشناس را از برنامه هایی دریافت می کنند که کاربران آنها خدمات موقعیت مکانی را برای دریافت اخبار محلی و آب و هوا یا سایر اطلاعات دریافت می کنند." تایمز خاطرنشان کرد: این شرکت ها فروش ، استفاده و یا تجزیه و تحلیل چنین مواردی را دارند. داده ها به سود تبلیغ کنندگان ، خرده فروشان و مؤسسات مالی. طبق گفته های تایمز ، فروش تبلیغات با هدف موقعیت مکانی در سال ۲۰۱۸ حدود ۲۱ میلیارد دلار تخمین زده شده است. فلاپ اخیر در مورد FaceApp ، یک اپلیکیشن محبوب فیلترشکن چهره ، فقط سطح را خراشیده است.

بنابراین ارزش دارد که چند دقیقه وقت بگذارید تا درمورد آنچه با برنامه های iOS خود به اشتراک می گذارید ، آگاهی داشته باشید و اینکه آیا این اطلاعات برای بهینه سازی استفاده شما کاملاً ضروری است یا خیر. شما می خواهید دریابید که برنامه های شما چه چیزی هستند و آیا چیزی وجود دارد که باید تغییر دهید. هر زمان که بخواهید می توانید مجوز اعطا و لغو آن را صادر کنید. در iOS ، برنامه ها در زمان نیاز درخواست مجوز می کنند ، از جمله برای نشان دادن اعلان ها - غالباً هنگام نصب یا استفاده از یک برنامه جدید. در اینجا چند روش برای کنترل مجوزهای برنامه شما وجود دارد.

  • از تنظیمات برنامه ، شیر حریم خصوصی برای دیدن همه مجوزهای موجود در تلفن خود.
  • روی هر ورودی ضربه بزنید تا برنامه های مجاز به آن مجوزها را دریافت کنند.
  • مجوزهای لازم را غیرفعال کنید. همیشه می توانید بعداً دوباره به آنها اعطا کنید.

امتیازات برنامه لازم نیست همه یا هیچ چیز باشند: با خدمات موقعیت مکانیبه عنوان مثال ، می توانید تصمیم بگیرید که آیا برنامه ها می توانند همیشه ، هرگز یا فقط در حالی که از برنامه استفاده می کنید ، به مکان شما دسترسی پیدا کنند یا خیر. در حالی که با استفاده از برنامه به این معنی است که یک برنامه فقط هنگام اجرا و روی صفحه به موقعیت مکانی شما دسترسی پیدا می کند - وقتی به برنامه دیگری تغییر می دهید ، مکان شما دیگر در دسترس نیست.

  • برای داده های مکان ، می توانید تمام مدت یا فقط در باز بودن برنامه به یک برنامه دسترسی داشته باشید.
  • با داده های Apple Health ، می توانید به برخی از داده ها دسترسی داشته باشید و نه به دیگران.
  • حرکت به پایین تنظیمات صفحه فراتر از حریم خصوصی منوی برنامه های فردی.
  • برای سلولی طبقه بندی ، به لیست برنامه ها بروید و دسترسی به داده ها را برای برنامه های خاص روشن یا خاموش تغییر دهید.
  • برای دسترسی به مجوزها ، و برخی موارد اضافی ، مانند دسترسی به اعلان ها و اجازه استفاده از داده های تلفن همراه و همچنین Wi-Fi ، روی هر برنامه ضربه بزنید.
  • روی یک گزینه یا تغییر سوئیچ ضربه بزنید تا مجوز داده یا از آن خودداری کنید.

همچنین می توانید از کدام برنامه ها می توانید داده های سلولی و سایر موارد استفاده کنید. اگر یک برنامه داده محدود دارید و در تلاش برای حفظ آن هستید ، این کار مفید است. برنامه هایی که نمی توانند از داده های سلولی استفاده کنند فقط وقتی به W-iFi متصل هستید کارهای دیگر را به روز و انجام می دهند.

همچنین با استفاده از iOS ، می توانید داده های تشخیصی و استفاده را به اپل ارسال کنید و استفاده از آن را ردیابی کنید به طوری که فقط می توانید تبلیغات را مطابق با علایق خود مشاهده کنید. در iOS 13 ، برنامه ها می توانند همچنان به سیستم عامل بگویند که می خواهند از موقعیت مکانی شما استفاده کنند ، اما شما فقط یک درخواست سریع برای هر برنامه دریافت خواهید کرد: مجاز بودن در حالی که از برنامه استفاده می کنید، جدید اجازه می دهد یک بار، یا اجازه نده. اگر انتخاب کنی اجازه می دهد یک بار، برنامه هر زمان که آن را راه اندازی کنید ، شما را سریع می کند.

علاوه بر کنترل های جدید و ریز دانه ای که به شما امکان می دهد یک بار یا هر زمان که از آن استفاده کنید ، به برنامه های خود دسترسی پیدا کنید ، iOS 13 هنگام استفاده از یک برنامه از موقعیت مکانی شما در پس زمینه به شما اطلاع می دهد ، بنابراین می توانید تصمیم بگیرید که آیا مجوزهای خود را تغییر دهید یا خیر. . کنترل های جدید همچنین برای جلوگیری از دسترسی برنامه ها به مکان شما بدون رضایت شما از طریق Wi-Fi یا Bluetooth کار می کنند. و اکنون می توانید کنترل کنید که هنگام به اشتراک گذاشتن عکسی که با تلفن خود به اشتراک گذاشته است ، موقعیت مکانی خود را به اشتراک بگذارید.

در سالهای اخیر ، اپل توجه خود را به افزایش حفظ حریم خصوصی و امنیت معطوف کرده است و با سیستم عامل iOS 13 ، کنترل مجوزهای برنامه آسانتر از همیشه است.

توصیه های ویراستاران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *