الون ماسک می گوید، تسلا مدل Y در تاریخ ۱۴ مارس به نمایش گذاشته خواهد شد – ایگر

الون ماسک می گوید، تسلا مدل Y در تاریخ ۱۴ مارس به نمایش گذاشته خواهد شد

 


تسلا یک پیگیری به مدل ۳ - یک متقاطع به نام مدل Y - در یک رویداد ویژه در استودیوی طراحي L.A. در ۱۴ مارس، Elon Musk تایید کرد صدای جیر جیر یکشنبه

همانطور که مدل ۳ یک مدل کوچکتری نسبت به مدل S است، مدل Y خواهد بود که خواهر و برادر کوچک مدل X است. قیمت گذاری نیز در ۱۴ مارس اعلام خواهد شد و آزمون های سوارکاری ارائه می شود.

مدیر عامل Tesla اضافه این خودرو جدید "حدود ۱۰ درصد بزرگتر از مدل ۳ خواهد بود، به طوری که حدود ۱۰ درصد هزینه بیشتر خواهد داشت و کمی برای باتری مشابه است".

تیزرهای تیزر تیره که توسط شرکت منتشر شده نشان می دهد مدل Y چندین نشانه از مدل مدل X را قرض می گیرد، مخصوصا هنگام مشاهده از جلو. با این حال، خیلی زود است که دقیقا چه چیزی را بیان کنیم.

جالب توجه است، مدل Y به نظر نمی رسد که آینه های دید جانبی داشته باشد، نشان می دهد که تسلا دوباره تلاش می کند تا دوربین را به عنوان یک جایگزین فشار دهیم. شما ممکن است به یاد داشته باشید که مفهوم اصلی مدل X به جای آینه های بیرونی دوربین ها بود، اما تسلا نمی تواند قانونی های دولت را متقاعد سازد که این تنظیم قانونی باشد. از بین بردن آینه ها، کاهش آیرودینامیکی و بهبود کارایی را کاهش می دهد. این یک راه حل است آئودی با آینده e-tron quattro اتخاذ خواهد شد.

آنچه در زیر ورق فلز است، همانند طراحی به همان اندازه مرموز است. الون ماسک مدیر اجرایی Tesla در ابتدا گفت مدل Y براساس یک پلتفرم کاملا جدید است و پیش بینی می کند که SUV به ۲۰۱۹ یا ۲۰۲۰ برسد. در طی تماس تلفنی اخیر Musk تصدیق کرد مدل Y در پلتفرمی است که بر اساس مدل ۳ قرار دارد. این همان چیزی است که اکثر مردم در ابتدا انتظار داشتند، به خصوص با توجه به مشکلاتی که شرکت در رونق تولید مدل ۳ مواجه کرده است.

ساخت مدل Y بر روی پلت فرم خود، یک حرکت خطرناک بوده است. با استفاده از معماری موجود در مدل ۳ هزینه ها کاهش می یابد و سود افزایش می یابد، زیرا Tesla می تواند حق بیمه مدل Y را در مقایسه با سدان خود بپردازد. این شرکت نیازمند راهی برای افزایش سود است که از طریق پول نقد در پروژه های گران قیمت مانند مدل ۳ سوزانده می شود. در حالی که قیمت سهام نشان می دهد سرمایه گذاران حاضر به انتظارات بیشتر از سهمیه های سودآور نیستند، هنوز مشخص نیست که چه مدت آنها صبر خواهند کرد.

در ابتدا Musk سعی کرد تا با استفاده از یک پلت فرم متفاوت برای مدل Y توجیه کند که می گوید مدل X بر روی پلت فرم Model S یک اشتباه است. به گفته The Verge، او گفت که با استفاده از پلت فرم سدان SUV منجر به مصالح غیر ضروری می شود. در واقع Tesla برای ساخت مدل X مورد انتقاد قرار گرفته است خیلی متفاوت است از مدل S، با اضافه کردن ویژگی هایی مانند درهای معروف falcon ساخته شده است که SUV پیچیده تر برای طراحی و ساخت. این مسئله باعث بروز مشکلاتی نیز می شود.

یک چیز دیگر: مدل Y ممکن است در واقع نام مدل Y. Musk گزارش شده است که عبارت "اگر آن را به نام مدل Y" در تماس درآمد استفاده می شود، به این معنی که تصمیم هنوز در هوا است. مدل Y با استفاده از اسم های اتومبیل های تسلا "S3XY"، جوایز طولانی مدت (و قطعا دائمی) را تکمیل می کند.

ما انتظار داریم مدل Y با قیمت مناسب در حدود ۳۷،۰۰۰ دلار عرضه شود. تولید اولیه به طور پیش بینی شده در اوایل سال ۲۰۲۰ شروع می شود، هرچند سال ها با پوشش تسلا به ما آموخته اند که مقررات مربوط به آن را با دانه نمکی به کار گیریم. در آینده نزدیک، شرکت مبتنی بر کالیفرنیا، جزئیات بیشتری در مورد مدل جدید بعدی خود را در ماه های آینده برای ایجاد هیجان منتشر خواهد کرد.

به روز شده در تاریخ ۶ ژوئن ۲۰۱۸: اضافه شده آخرین اطلاعات و تصویر تیزر.

به روز شده در تاریخ ۳ مارس ۲۰۱۹: اضافه شده اطلاعات برای تاریخ ظهور.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *