شایع ترین مشکلات PlayStation 4 و نحوه رفع آنها – ایگر

شایع ترین مشکلات PlayStation 4 و نحوه رفع آنها

 


Sony PlayStation 4 Slim
Julian Chokkattu / روند دیجیتال

Julian Chokkattu / روند دیجیتال

PlayStation 4 قطعه قابل توجهی از سخت افزار است، اما مانند تمام کنسول های بازی، این به اکراه گاه به گاه مصون نیست. از زمان عرضه اولیه خود در سال ۲۰۱۳، سونی برای حل بسیاری از مسائل متناوب کنسول از طریق به روز رسانی های مختلف سیستم عامل کار کرده است.

در سال ۲۰۱۶، سونی دو تکرار جدید کنسول برتر خود را عرضه کرد - یک مدل باریک با همان نام و ۴K سازگار با PlayStation 4 Pro - که هر دو عملکرد بهتر را نسبت به سلف خود ارائه می کنند و برخی از مشکلات سخت افزاری کنسول را مورد توجه قرار می دهند.

با این حال، شما ممکن است خود را با یک واحد ناسازگارانه پیدا کنید، و اگر شما امیدوار هستید که برخی از بازی ها را به برنامه مشغول خود بسپارید، این یک شبیه سازی واقعی است. راهنمای ما مسائل مشترک با خانواده سیستم های PS4 را پوشش می دهد و راه حل های ممکن را در اسرع وقت به شما در بازی باز می گرداند.

با سونی تماس بگیرید

اول، در اینجا تمام اطلاعاتی که باید از طریق راهنمای ما حل شود، نیاز به در تماس با سونی دارید.

روش تماس
تلفن ۱-۸۰۰-۳۴۵-۷۶۶۹ (روز دوشنبه از طریق یکشنبه از ساعت ۶ صبح تا ۱۰ بعد از ظهر PT)
انجمن ها سایت اینترنتی
چت زنده سایت اینترنتی
توییتر AskPlayStation

شما همچنین می توانید کتابخانه پیام خطا سونی را جستجو کنید و پیشنهادات عیب یابی را برای خطایی که با آن مواجه شدید دنبال کنید.

سوء عملکرد: چراغ نشانگر آبی چشمک می زند

"خط آبی مرگ" سه سال به طول می انجامد، بیشترین آسیب پذیری از همه مشکلات است که تا کنون روی PS4 قرار نگرفته است. خطوط قرمز قرمز نشان دهنده یک مشکل فنی می تواند به این معنی است که کنسول شما دیگر کار نمی کند. بر خلاف حلقه قرمز، "خط آبی مرگ" به طور خودکار به این معنا نیست که PS4 شما مرده است، اما کار مشابه با حلقه است؛ اجازه دهید شما متوجه شوید که یک مشکل واقعا بزرگ وجود دارد.

هنگام بارگیری PS4، چراغ نشانگر LED در کنار کنسول باید به سرعت تبدیل به آبی قبل از تبدیل سفید شود. با این حال، در کنسول هایی که از "خط آبی مرگ" رنج می برند، پالس های نور آبی به طور مداوم، نشان می دهد که خروجی ویدئو شکست خورده قبل از اینکه غیرقابل توضیح روشن شود. در این مورد، کنسول هرگز سیگنال را به تلویزیون نمی فرستد، اساسا آجرینگ دستگاه و جلوگیری از عملکرد عادی است. سونی معتقد بود که این مسئله یک حادثه جداگانه بود، اما همچنین یک راهنمای عیبیابی را به نمایش گذاشت که نشانگر تعداد زیادی از اصلاحات بالقوه است. در حالی که این مشکل در راه اندازی گسترده تر بود، هنوز هم برای بخش کوچکی از کاربران رشد می کند و احتمالا اگر یک کنسول شما بین اواخر ۲۰۱۳ و اوایل ۲۰۱۴ تولید شود، بیشتر احتمال دارد.

راه حل های بالقوه:

همانطور که سونی در راهنمای عیبیابی فوق الذکر نشان داده است، نور چشمک زدن می تواند نشان دهنده تعدادی از مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری باشد. گفتم، تعدادی از راه حل های بالقوه ای که می توانید امتحان کنید وجود دارد. اگر شما توانایی حل مشکل را با سخت افزار PS4 دارید، با پشتیبانی مشتری PlayStation تماس بگیرید یا کنسول خود را مستقیما به یک فروشگاه رسمی سونی منتقل کنید، زیرا گاهی اوقات تعمیرات یا جایگزینی در محل انجام می شود. اگر فروشگاه موجود در منطقه شما وجود نداشته باشد، احتمالا باید کنسول خود را به سونی ارسال کنید. در این مرحله، کنسول شما ممکن است تحت ضمانت سازنده باشد: در صورتی که این مورد باشد، به یاد داشته باشید که ممکن است مجبور باشید هزینه تعمیر را پرداخت کنید.

 • بهروزرسانی سیستم عامل تلویزیون خود را به روز کنید - تعداد کمی از کاربران متوجه شده اند که به روز رسانی سیستم عامل تلویزیون، عدم وجود سیگنال صوتی و تصویری را حل کرده است. اگر شما تلویزیون جدیدتری دارید، مخصوصا یکی با اتصال به اینترنت، به دفترچه راهنمای تلویزیون مراجعه کنید و سیستم عامل خود را به روز کنید. انجام این کار ممکن است تنظیمات HDMI را تغییر دهد و سازگاری دستگاه را اصلاح کند.
 • پورت HDMI را بررسی کنید - به همراه کابل HDMI خود نگاهی به هر دو پورت HDMI تلویزیون و PS4 خود برای هر گونه اختلال یا آسیب دیدگی می اندازید. در صورت امکان سعی کنید کابل HDMI جایگزین را آزمایش کنید.
 • منبع تغذیه را بررسی کنید - دکمه قدرت را در جلوی PS4 به مدت حداقل هفت ثانیه لمس کنید، یا تا زمانی که سیستم دو بار بوق بزند و خاموش شود. پس از آن، سیم برق AC را از برق جدا کنید و اتصال AC IN و سیم برق را برای هر نوع آسیب یا انحراف آشکار مشاهده کنید.
 • هارد دیسک را بررسی کنید - اطمینان حاصل کنید که PS4 شما خاموش است، سپس سیم برق متناوب AC و دیگر کابل های متصل را قبل از کشیدن پوشش خازنی HDD به بیرون جدا کنید. پس از برداشتن، هارد دیسک را برای هر گونه آسیب احتمالی بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که آن را در خلیج HDD نصب کنید.
 • بازنشانی کنترل کننده - مطمئن شوید که همه چیز به درستی وصل شده است. دکمه PS را روی کنترلر خود فشار دهید و نگه دارید تا نور سیستم روشن شود. سپس، دکمه PS را فشار داده و نگه دارید تا نور روشن سفید شود. ما این روش را آزمایش کرده ایم و می توانید PS4 خود را به درستی بوت کنید.

سوء عملکرد: چراغ قرمز چراغ قرمز چشمک می زند

گزارش خط "قرمز مرگ" به اندازه ای که نور آبی چشمک زده به نظر می رسد بسیار گسترده نیست، اما تقریبا به همان اندازه جدی است. در کنسول هایی که از "خط قرمز مرگ" رنج می برند، چراغ نشانگر LED به سمت کنسول بارها مگاپیکسل می شود، سپس پس از اینکه سیستم صدای بوق های مختلفی را پخش می کند، خاموش می شود. این مسئله به مشکلات بیش از حد گره خورده است که در راهنمای کاربر PS4 مطرح شده است و توسط سونی تایید شده، احتمالا به دلیل خرابی فن. با این وجود برخی از کاربران این مسئله را در عرض چند دقیقه از کنسول برای اولین بار گزارش داده اند. خوشبختانه این نشانه ای از یک اتحاد کامل نیست.

راه حل های بالقوه:

اگر مشکل باقی می ماند و با هیچ یک از راه حل های بالقوه زیر حل نخواهد شد، با پشتیبانی مشتری PlayStation تماس بگیرید یا کنسول خود را مستقیما به یک فروشگاه رسمی سونی بفرستید تا ترمیم / جایگزینی را ترتیب دهید.

 • به حال خودش بذارش - دکمه قدرت را در جلوی PS4 خود حداقل ۷ ثانیه فشار دهید یا تا زمانی که سیستم صدای زنگ و صدای خاموش را خاموش کند. سپس، منبع تغذیه را قطع کنید و اجازه دهید کنسول برای مدت زمان طولانی، یا تا زمانی که آن را خنک شود، قبل از روشن کردن آن دوباره خاموش شود.
 • فضای زیادی را به آن بدهید - PS4 خود را در یک محیط تهویه مناسب قرار دهید تا اطمینان حاصل شود که اتاق تنفس کافی دارد و هر زمان که بخواهید از فرش و خدمات مشابه اجتناب کنید. علاوه بر این، برخی از کاربران گزارش داده اند که قرار دادن کنسول به صورت عمودی باعث کاهش گرمای بیش از حد می شود (هرچند نباید اجازه دسترسی به هر دو طرف را داشته باشد).

مشکل: پورت خراب HDMI و کابل HDMI معیوب

ممکن است PS4 خاص و یا گسترده نیست، اما برخی از کاربران گزارش از مسائل ناشی از حمل و نقل بندر HDMI آسیب دیده در واحدهای PS4 خود را گزارش کرده اند. مشکل که منجر به عدم خروجی صوتی و تصویری در تلویزیون می شود، اغلب به دلیل متوقف شدن اتصال ناشی از یک قطعه فلز خم در داخل درگاه داخلی HDMI کنسول است. اگر چه استدلال اجزای خم ناشناخته است، اما به طور موثر بندر را ناسازگار می کند، زیرا قطعه خم شده دیگر نمی تواند به درستی با کابل HDMI ارتباط برقرار کند. علاوه بر این، گزارش شده است از کابل های HDMI معیوب که به سادگی به دلیل یک یا چند کار نمی کند.

در حالی که این مسئله در پسوندهای PS4 پس از راه اندازی کنسول حل شد، اگر شما یک واحد متعلق به یک دستگاه را خریداری کرده یا مشکل HDMI دارید، هنوز میخواهید پاسخهای احتمالی زیر را دنبال کنید.

راه حل های بالقوه:

اگر هیچ یک از راه حل های بالقوه زیر مشکل شما را حل نمی کند، سعی کنید با Sony تماس بگیرید. اگرچه تایید نشده است، سونی احتمالا یک بار دیگر جایگزین کابل را به شما خواهد داد در صورتی که مشکل تایید شده است.

 • پورت HDMI را بررسی کنید - به همراه کابل HDMI خود نگاهی به هر دو پورت HDMI تلویزیون و PS4 خود برای هر گونه اختلال یا آسیب دیدگی می اندازید. در صورت امکان سعی کنید کابل HDMI جایگزین را آزمایش کنید.
 • فلز را خم کن - اگر به وضوح می توانید یک قطعه از فلز را درون پورت HDMI کنسول خم کنید، قطعه آسیب دیده را با استفاده از پین یا ابزار کوچک خم کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که درگاه هیچ دندان هایی را از دست ندهید و آسیب بیشتری به کابل HDMI وارد نکنید. اگر این مشکل است، شما هنوز هم می خواهید با سونی تماس بگیرید و درخواست جایگزین کنید، حتی اگر کنسول شروع به کار کند.
 • از یک کابل HDMI دیگر استفاده کنید - اگر شما به اندازه کافی تاسف دارید که یک کابل HDMI معیوب از سونی دریافت کنید، از یک کابل دیگر استفاده کنید یا یک دستگاه جدید خریداری کنید.

مشکل: آسیب دیده DualShock 4 آنالوگ چوب

ما در مورد کنترلر DualShock 4 خیلی چیزها را دوست داریم، اما پد یوگی نرم بر روی آنالوگها می تواند به راحتی هنگام بازی کردن بازی که نیاز به حرکت سریع دارد، کاملا پاره شود، مثل Bloodborne. اما فقط به این دلیل که اشک لاستیک به این معنی نیست که شما مجبور به کنترلر می شوید!

راه حل بالقوه

چوب آنالوگ پوشش می دهد، مانند GelTabz - در دسترس در فروشگاه ها مانند GameStop و در آمازون - پاپ راست بیش از چوب آنالوگ خود، ارائه تجربه راحت تر بازی در حالی که همچنین محافظت از چوب خود را. آنها کمی بافت دارند، به طوری که انگشتان دست خود را با وجود طراحی مسطح خود تسلیم نمی شوند، و چهار در هر بسته گنجانده شده است. PlayStation-Format GelTabz با هر دو کنترل کننده DualShock 3 و DualShock 4 کار می کند.

مشکل: فرار از فضای ذخیره سازی

جدیدترین سیستم های PlayStation 4، از جمله مدل "باریک" و قدرتمند تر PlayStation 4 Pro، هر دو حافظه داخلی را تا ۱ گیگابایت افزایش داده اند. این مقدار زیادی برای چندین بازی AAA است، بنابراین شما می توانید به راحتی بین چند مورد از علاقه مندی های خود بدون نیاز به حذف هر چیزی از آن استفاده کنید. با این حال، برای افرادی که دارای درایو داخلی ۵۰۰ گیگابایتی هستند، شما خود را از منظومه شمسی بیرون می کنید، به خصوص به دلیل اینکه به روز رسانی بازی ها حجم فایل های شما را حتی بزرگتر از زمانی که در راه اندازی بود، می سازد.

راه حل بالقوه

 • یک درایو سخت خارجی خارجی را به کنسول خود وصل کنید - PS4 با هر هارد دیسک سازگار با USB 3.0 کار می کند. به سادگی آن را به یکی از پورت USB PS4 وصل کنید و آن را انتخاب کنید فرمت به عنوان ذخیره سازی گسترده گزینه.
 • حافظه داخلی PlayStation 4 خود را تغییر دهید - هر درایو ۲٫۵ اینچی با ذخیره سازی بیش از ۱۶۰ گیگابایت با سیستم شما کار می کند و می توانید آن را بدون مجوز گارانتی در PlayStation 4 خود مبادله کنید. همچنین می توانید تمام فایل های ذخیره خود را به ابر از طریق PlayStation Plus یا فلش درایو آپلود کنید ، بنابراین شما به راحتی می توانید آنها را پس از اتمام بازیابی کنید. راهنمای کامل ما را برای یک گام به گام پیگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *